Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva nádherná a želva nelsonova

dobrý den,právě mi přivezl známí želvu nádhernou v dost bídném stavu.podle něj má 13 let, což mi přijde divné meří přes krunýř pouze 12cm. po očištění jsem zjistila že má krunýř z vrchu odřený a je trochu podviživená. starosti mi dělá,že ji moc nekrmil a ona dokonce okusovala houbu s filtru a to dost.mám strach,aby to nemělo nějaké následky. Voda ve které byla tam bych nestrčila ani ruku a to nejsem žádnej ciprdlík a drápky očividně přerostlé. Tak doufám, že se z toho stavu nějak vyhrabe jinak je totiž celkem čilá a není vůbec plachá. Mám doma dvě želvy nelsonovy a chtěla bych vědět zda není problém je mít v jednom opravdu velkém akvárku, když nelsonky mají 4cm každá a tahle má 12cm. Bojím se, aby jim něco neudělala,dle krunýře to vypadá na samičku takže myslím, že by to až tak velký problém být neměl ne? želva nádherná je zatím odděleně a nechávám ji uklidnit po té cestě co absolvovala žrádla si zatím nevšímá. díky za rady

pokud to jsou normální samčí drápy, tak určitě nestříhat. nemůžeš sem rači hodit fotku toho zvířete? Co se týče toho soužití, tak jak už psal lupus -1.nedělat z hlediska karantény, 2. tam je moc velký rozdíl ve velikosti, asi by ti ty prcky okousal.