Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krev ve vylucovani agamy vousate

Dobry den, koupili jsme pred par dny agamu vous., v zoo prodejne, 15cm delka, prvni den nejedla, pak krasne lovila sama nachytane kobylky, pije kdyz ji kapeme vodu na cumacek, olizuje ji, prvni den kaleni lehce ridsi, asi z premisteni, dalsi den tuhe, dalsi den zprvu kousek bileho - pripominalo ptaci trus, pokracovalo jakoby zacervenalym, ale hezky tuhe, vecer ten samy den to same, ale to uz se mi zdalo, ze na konci je kapicka krve, dnes trochu vic krve. Prvni dva dny jsme ji meli na jemnejsim pisku, take mela v terariu kousky borky. Jedla jak pisek, tak spolkla i kousek borky, muze to byt tim? Oboji uz jsme odstranili, je ted na kuchynskem papire. Chytila a snedla dnes uz dve kobylky. Dekuji za radu, bydlime totiz 50km od nejblizsiho zverolekare, momentalne je nemozne se k nemu dostat.

Nechce se mi to psat znovu, takze okopiruju z jineho vlakna co jsem tu uz psala nekolikrat:

Pri zkrmovani sarancat (ted myslim tech nasich) se trus zabarvuje do cervena (zdanlive krvava) vzdycky (schvalne v lete vyzkousejte stridat cvrcky se sarancemi a mrknete na trus). Je to zpusobeno cervenymi barvivy, ktera se uvolnuji v tukovych kapenkach z tela mrtvych saranci. Takze to co jste videla pravdepodobne vubec nebyla krev ackoli to tak vypada.
Pokud ale chcete mit jistotu, pod mikroskopem staci jedno kouknuti a je jasno. Bude to lepsi i pro Vas klid.

krev, resp. krvinky jsou videt jako ovalne naruzovele, takrka bezbarve placicky s tyckovitym jadrem uprostred, tukove kapenky ze sarancat jsou kulate, vyrazne karminove cervene a bez vnitrnich struktur. Tak pak dejte vedet. Pocitejte ale s tim, ze bez praxe obcas neni jednoduche rozlisit i zdanlive jednoduse poznatelne struktury...