Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kousající guttata

Dobrý večer, mohl by mi prosím někdo poradit. jsem v chovu hadů začátečník. Před měsícem jsem si koupil od jednoho pána mladého samečka úžovky červené. Poslal mi ji kurýrem ČD. Když jsem s eho vyptával na chování hada, psal mi že had je klidný a nekouše. Hada jsme nechal asi dva týdny aklimatizovat, v pořádku žere. PO nějaké době, když jsem si ho chtěl prohlédnout, tak jsem zjistil že kouše. Mohl by mi někdo říci zda se s tím dá něco udělat ? Napadlo mě že had je stále vystresovaný z převozu ale přeci jenom už to je nějaká doba. Předem děkuji za případné rady.

To je normální, že kouše. Můžeš ho pomalu uvykat na kontakt a brát ho opatrně tak, aby neměl důvod kousat a možná toho časem nechá. Nebo taky ne, některé guty prostě kousavé jsou. ty co jsem měla já byly kousavé všechny a nijak jsem to neřešila, páč on ten had je šťastnější kousavej ve svým terárku, odkud by nebyl zbytečně tahaný ven, není to morče.