Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terárko pro elaphe bimaculata

Ahoj potřeboval bych poradit jak zařídit interiér terárka pro elaphe bimaculata. Z osb desek mám hotové tera 75d x 40š x 50v, ale nevím jak přizpůsobit interiér aby se co nejvíce podobal biotopu této užovky, moc jsem toho nenašel, jde mi o to jakou použít podestýlku, barvu pozadí, rostliny. Tera bude v obýváku, tak aby to vypadalo. Děkuji.

Tak můžu napsat, jak jsem to měl já...
Substrát písek s rašelinou 1:1 s trochou mulčovací kůry nahoře a na tom ještě větší kusy korkové kůry jako úkryty. Rostliny umělé. Pozadí jsem měl opískované s kousky břidlice. Netvrdím ale, že je to udělané přesně podle jejich biotopu. Měli by obývat suché až lehce vlhké lesy a jejich okraje, takže bych třeba pozadí klidně udělal z korkové (nebo i jiné) kůry...

Díky. Jako podklad použiji asi substrát pro orchideje, kůru na úkryty mám nějakou nachystanou. Pozadí (zvrásním polystyrén jako kmeny a z toho bude čouhat pravá větev) tedy zkusím udělat do tmavších odstínů i s kousky pravé kůry jako imitaci lesa. Na dno nějaký valoun a suchý lupen.