Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachypelma vagans neleze na zem

Zdravím lidičky, chtěl bych se zeptat na pár otázek. Asi před rokem jsem dostal vagansku, asi před týdnem jsem jí poprvé měnil substrát, předtím tam měla nějaký hnědý zrnitý, teď jsem jí tam dal rašelinu a od té doby co jsem jí to vyměnil jsem jí ještě neviděl slézt na zem z větve kterou tam má. Tak bych hctěl vědět jetli je něco špatně. Jinak terárko nevytápím, velikost cca 25x25x25cm

No pokud není převlhčený substrát ( vlhčit jen polovinu je dobrá rada - pavouk si vybere, kde mu to vyhovuje více ), pavouk žere a nemá žádné patrné zdravotní problémy, asi bych to neřešil a nechal ho, ať si je tam, kde se mu líbí. Má tam třeba nějaký úkryt ? Fotka terárka by určitě nebyla od věci.

Podle mě ji vadí vlhko ...já pavoukům rosím jen minimálně, téměř vůbec, neboť sem zjistil, že jsou radši na suchém substrátu, rosím občas jen stromáky. Pokud neberu v potaz malé pavoučky v krabičkách, těm rosím kvůli tomu že nemají přístup k vodě. Jinak mají všichni větší misku s vodou a spokojenost, takhle to praktikuji rok a ok. Ve většině terárek ani nemám ukryt a pavouci ani nehrabou ani nezalézají do rohu, ale jsou na klidném místě a nejsou ničím stresováni, nebo jsou zvyklí. Většina ani není agresivní, až na dva bo tři a tam jsem rád že je terárium při úklidu přehledné, protože mít tam ruku jen tak není dvakrát bezpečné :D