Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alexandr malý- věk?

Dobrý den,
zítra si jedu k chovateli pro květnového alexandra a potřeboval bych vaši radu. Pan chovatel má samičku a samečka, tak se ptám, co je pro ochočení lepší a jestli není skoro 5 měsíční alexandr už starý na zvyknutí si člověka. Já si myslím, že pokud se jedná o už větší druh papouška, tak do roka je to ještě při nezbrklém ochočování vpořádku a dá se to. Ale je to můj názor, a proto bych byl rád i za váš. Předem děkuji.

loading...

Alexandři se dožívají (při dobré péči), něco kolem 25 let... takže času na ochočování máš habakuk. Nám trvalo "ochočování" nedokrmeného žaka přes deset let a dodnes je to s ručením omezeným... ale aspoň to není závislák, který by si škubal peří, sotva zůstane chvíli o samotě. Když jsme ho dostali, podle prodejce mu byl rok, podle nás o něco málo víc. Rozhodně získáš ptáka mladšího než v libovolném zverimexu (kde jsou většinou věčná půlroční mláďata) a dle mého velmi skromného názoru ještě pořád dost mladého na ochočení.
Spíš mě překvapuje, že si je chovatel jistý, jakého pohlaví jsou ta mláďata. Dá se to sice zřejmě docela slušně odhadnout, když v tom má člověk praxi, ale dokud se nevybarví, ani by mě nenapadlo dávat za to ruku do ohně. Taky se nám jednou z Kubíka nakonec vyklubala Kuběna... :-D
Přeju hodně štěstí v chovu.

To víš, nejsu blbé... ;-) Všemu je půl roku, kromě hlodavců, ty jsou samozřejmě čerstvě odstavený...
Včera mě naprosto rozzuřilo líčení jedné zákaznice, která přišla do PC s tím, že jí v OBI nějaký maník prodal nádherku jako "trpasličí" želvu. Ta už nevyroste... a ta osoba navíc přišla s dotazem, jestli ji (tu nebohou želvu), může dát do koule! ]:(3-[ Jeden by vraždil...