Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barevné formy Furcifer pardalis

Zdravím všechny chovatele,

chtěl bych se vás zeptat, zda byste mi nemohli doporučit nějakou knihu (případně internetový odkaz), kde bych nalezl něco jako přehled barevných forem Chameleona pardálího podle oblastí výskytu na Madagaskaru. Všude se objevují Ambilobáci, Ambanjáci, možná tak ještě jedna nebo dvě další formy, ale udělat v tom trošku pořádek... hodně by mě to zajímalo ;-) Děkuji za všechny tipy, samozřejmě včetně cizojazyčné literatury, pokud s ní máte zkušenost!

Ano, na téhle stránce se potuluju každou chvíli a mlsně se oblizuju :-) Některé tituly vypadají nadějně, ale člověk si je na internetu neprolistuje, a když už se objeví na burze, je mi většinou trapné je dlouze ohmatávat, když si pak nic nekoupím. Takže jsem trošku doufal právě ve čtenářskou zkušenost někoho na poradně. Zvažuju ten titul o herpetofauně Madagaskaru (1400 Kč), jenže anotace říká, že knížka má cca. 450 stran, množství barevných fotografií, a že zahrnuje 700 živočišných druhů! Z toho usuzuji, že jednotlivým druhům musí být věnováno velmi málo prostoru, spíš jen několik řádků - na nějaký zevrubný popis a fotodokumentaci barevných forem pardálisů to nevypadá :-) Každopádně díky!