Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Duháč - rozměry terárka pro dospělce

Zdravím, uvádí se, že dospělému duháči stačí terárko 70x40x40cm. Budu dělat větší, zatím mám ročního prcka, tak přesně nevím, jaké rozměry jsou ideální. Můžu terárko zbudovat ve skříni, ale délka by byla 72cm, výška 70cm, šířka 40cm. Obecně se říká, že délka mají být dvě třetiny chovaného hada....?
Děkuji za připomínky.

Mám rozměry 100x50x50 pro kus. Bavíme se o Epicrates c. cenchria, předpokládám. Někdo ti řekne, že těch 70x40x40 je ok. Podle mě je to už dost na hraně. Osobně bych dopřál těmto hadům více prostoru. Zvlášť když je chytne slídivá nálada. Aktivně prolézají všechno v teráriu, od podlahy přes větve, skalky... Zrovna teď si holka lebedí úplně nahoře na skalce pod stropem. Když je to posedne, tak všechno prolezou, přeorají a "přestaví" co můžou. Dokonce přemýšlím, že jim to udělám ještě o trochu větší (ale to je otázka osobní preference). Podle mě je ok těch 100x50x50 a více (s dostatkem úkrytů, prolézaček a s bazénkem). Do menšího bych je osobně nedal. Navíc i lituji, že nemám terária vyšší. Hodně rádi šplhají. I dospělci. Když jim to hezky zařídíš, tak to terárium do výšky klidně hnát můžeš. Myslím si, že to pro ně bude jedině dobře. Navíc si myslím, že ti minimálně ten metr a půl dorostou (zvlášť samice). Jsem rozhodně pro větší. Někdo se mnou nebude určitě souhlasit, ale vidím to prostě takhle.

Následující rok nebo dva ti poroste jak z vody. V tomto případě bych ho umístil už rovnou do velkého terária. S tím, že mu tam zařídíš více úkrytů, aby se tam cítil bezpečně. Postupně je vyměníš nebo uzpůsobíš podle toho, jak ti poroste. Důležité je, aby se tam cítil bezpečně a přirozeně (nejdůležitější je pro něj mít se kam schovat nebo zahrabat). Ve větším teráriu radost pozorovat aktivního E. c. c.

Zdravím, duháč je zhruba stejně velký jako tvůj, ale do toho terárka se vměstná docela bez problémů. Nicméně roste, zdá se mi, rychleji než třeba hroznýši. Terárko je před dokončením, takže to vidím tak na ještě jednu výplatu, pak chvilku zkušební provoz+doladění detailů a stěhujeme se.