Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alexandr malý- pořád nic

Dobrý den,
Potreboval bych radu. V nedeli jsem si od jednoho chovatele privezl 5 mesicniho alexandra maleho, ktery vyrustal ve voliere pod svymi rodici. Problem je, ze je strasne plachy. Mam ho uz 6 dni, ale den od dne je plasi. Delam vse podle rad na internetu, kazdy den u klece s nim mluvim, minimalne lezu do klece, ale vubec to nepomaha. Vcera k tomu zacal letat po kleci a piskat, podle me hleda svoje rodice, protoze vzdy ceka odpoved naklonem hlavy. Kdyz jsem dnes rano sel ke kleci a sednul si na zidli, tak alexandr zacal zbesile poletovat po kleci a kousat pletivo, zacal jsem s nim zase klidne mluvit, ale tim to akorat jeste zesililo. Jsem z toho psychicky uz docela na dne, bojim se, ze se me boji a ze to zustane na porad. Kdyz jsem si ho porizoval, pocital jsem s tim, ze bude potrebovat trpelivost, ale tohle je extrem. Poradte, co mam s takovym alexandrem delat prosim.

Nazdárek
také jsem měl alexandra malého modrého od malička a je to běh na dlouho trať jsou plaší a musí si zvyknout dej mu čas, ty ho máš na místě kde často chodíš? Víš třeba mu otevři klec a v té místnosti něco dělej jsou hodně zvědaví a uvidíš že se zklidní :-) pak je to velký kamarád to mi věř :-) ale chce to prostě čas jako u každého zvířátka u některého více u některého méně času.