Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jedovatá rostlina - chameleon?

Zdravím Vás.
Chystám se pořídil Chameleona- Pardalise.
Pořídil jsem nějake rostliny,ale mám trošku dilema ohledně dvou.
První je : dieffenbachia - hledal jsem na netu a našel jsem dvojí názor.. že je jedovatá a druhý, že není a že neuškodí, že jí pár lidí má a naprosto bez problémů. Ale i tak nechci moc riskovat.. a obávám se, aby ji chamík nezkonzumoval...
Druhá je Spathiphyllum

Nechci nic riskovat,ale hezké jsou, takže otázka je, jestli nejsou jedovaté,dám je tam.
Díky moc za odpovědi.

Dieffenbachia jedovata je, tu bych tam necpal,udajne zpusobuje velkjou bolest huby po pozreni a to bych u chamousu neriskoval..
Spathiphyllum je jedovaty taky, takze bych se mu taky vyhnul.. ja si ho do terarka taky jednou koupil,pak jsem zjistil ze je to jedovaty a vzal si ho bracha ke gekonum a ma to u nich uz pres rok a vsechno v pohode..
Ale i tak bych se mrknul po nejedovatejch kytkach... ale ono si nevyberes..nakym zpusobem jedovaty je skoro vsechno...
Ja mam u pardalu pothos,asplenium nidus,arecu,bromelie,fikus benjamina,yuku a sem tam nejakou masozravku a behem doby co chamouse chovam jsem nemel problem

spathiphyllum je v terárcích uplně v pohodě, občas si do něj některá zvířata kousnou, ale nikdy jsem nezaznamenala, že by s tím měli sebemenší problém. Ono s těma kytkama to je hodně o tom, že co je jedovaté pro savce, zdaleka nemusí být jedovaté pro plazy. Npař potos (a ostatně většina pokojovek) je jedovatý taky a řada plazů ho žere jak divá a naprosto bez problémů. Tu diefenbachii jsem ale nezkoušela, nemůžu posoudit.