Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem adaptace na nové terárium, aneb jak dlouho to proboha může trvat?

Ahoj,

Tak jsem legoše (2roky) přestěhoval a mam smíšený pocity.
Z dominantního až trochu agresivního legoše se stala vyplašená ještěrka a mám dojem, že se mu v novém terárku vůbec nelíbí. Zalezl si do bazénku pod vodu a naprosto ignoruje vyhřívací místo a vyšší patra v teráriu.

Taky je zvláštní, že oba legoši odmítají žrát, i když dřív se cpali jak nezavřený - může to bejt oddělením nebo začínající zimou? Máte někdo podobnou zkušenost?

Pokud někdo tuší za jak dlouho si legoš zhruba zvykne na nový terko, ať mi prosím písne, jsem z něj nervózní.
Teď mi tak napadá - pokud ještě nemám v bazénku udělanej ohřev, nemůže legoš ztuhnout a utopit se-teoreticky?

Jen pro pořádek - podmínky by měl mít minimálně schůdný:
terárko 200x150x70
světlo výhřev - reflektorová žárovka Osram Flood 120W -svítí furt
světlo světlo - kompakt zářivka -úsporka 40W (165W) - svítí furt
světlo UV - Osram UVlux - svit 3hod denně
+nějaká ta větev na šplhání a umělý kytky

Pokud mě někdo uklidníte, budu neskonale vděčnej :-)

Jinak přeju hezkej víkend všem.

pokud ještě nemám v bazénku udělanej ohřev, nemůže legoš ztuhnout a utopit se-teoreticky

může i prakticky, jak máš tu vodu teplou?

Co se týče toho přivykání, tak jak už psal Uro, to je u každýho zvířete jiný. Můžou to být dny, můžou to být týdny. Pokud to je jinak zdravé zvíře v dobré kondici, tak by ho to ale nemělo nijak ohrozit. Každopádně nevyhřívaný bazének, pokud je voda chladnější a zvíře leží pod vodou, tak bych zatim pro jistotu vypustila.