Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náš leguán zelený kouše.Proč?

Dobrý den,
Mám dotaz na našeho leguána.Máme ho necelých 5 roků.Nikdy nás nekousal,vždy si vyšplhal ke mě na klín nebo záda a v klidu pozoroval okolí,ale v poslední době když si ke mě vleze (Nevím čím to je,jestli mu něco nechybí nebo jestli mu něco voní) začne mě olizovat a poté mě kousne.Proto se chci zeptat zda-li s tím má někdo zkušenosti,popřípadě pokud někdo neví proč to dělá.
Předem vám moc děkuji za jakoukoli odpověď.
Přeji příjemný zbytek dne. :]

Bohužel jste nenapsal dost informací.Ale i mi se stává,že když jdu nakrmit lega,tak mě jemně kousne.Ale to je jen když má hlad.Takže jak říkal Johny13,je možné že je jen zvyklý na krmení z ruky.Ale kdo ví?Pokud žere,tak je to v pohodě.Akurát by mě zajmalo,jestli u toho kousnutí vyhrožuje,nebo jestli vás jen tak jemně kousne.Nebo jestli vás kousne hodně.Jeden kolega má tu zkušenost,že to začal dělat jejich samec po nějakém tom roku života,když ho pouštěl často ven z terka.Vysvětlil mi to tak,že si lego zabral byt pro sebe,a to je špatně.Takže bych dodal víc informací.

Poprvé se kousnout jen snažil,otevřel pusu ale já vždy ucukla.Poprvé když kousnul,tak poněkud více než teď podruhé,to kousnul a chvilku držel,až po chvilce pustil.Ale možná máte pravdu s tím že si zabírá byt pro sebe,terárium má vždy pootevřené aby se mohl jít projít popřípadě vykonat potřebu.Takže mu je volně přístupný celý pokoj.

Tak to bych s tím nic nedělal.Ono by to ani nešlo.:-DHold si budete muset dávat pozor.Pokud bude mít lalok napnutý a vyhrožovat,tak si na něj nedovolujte.Je lepší ho nechat a zkusit to po chvíli.Ale jestli kousne z ničeho nic,tak to teda nevím co to je za zákeřného lega.Bez varování mě kousnul jen párkrát,a to jen z důvodu,že si myslel že mám pro něj něco dobrého.Pokud by kousal s výstrahou a mimo terko,tak se mu něco nelíbí,nebo jak jsem říkal si vytičuje teritorium.Když je můj lego venku,tak je to mírumilovný tvoreček,ale když pro něj sáhnu do terka(jeho teritoria),tak si dávám pozor.:-DZkusil bych ho nechat delší dobu v terku,a moc si ho nevšímal.Možná se umoudří.:?:

Ano,ano.:-D Když kousl poprvé tak nevím jestli měl lalok napnutý,ale vím že když kousal podruhé napnutý ho právě neměl,v klidu si hověl na mém klínu a pak najednou kousl.:-| Nevím jak je to přes týden jestli si ho tu všímají,to tu bohužel nejsem,takže nemám vůbec ponětí jak to vypadá.Také mě napadlo,že by to mohlo být tím že si nezvykl na to že je tu teď v pokoji prázdno,že nevidí a necítí žádný pohyb někoho jiného.Jinak v terku je klidný,nechá se pohladit a někdy dokonce bokem tlačí na vaší ruku protože se mu to líbí,je to roztomilý pohled.Ale dám na vaši radu a chvíli ho nebudeme pouštět ven,abych viděla jak to bude vypadat po pár dnech. :]