Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak upravit zadní stěnu?

Chtěl bych upravit zadní stěnu terária pískem. A měl bych pár dotazů jak na to.

1)jaký koupit písek a jaké lepidlo?
2)jak postupovat? (jestli smíchat písek s lepidlem a natírat, nebo nějaký jiný postup)
3)existuje něco rychle schnoucího? jak dlouho to bude muset vysýchat?

Na závěr přidávám fotky mé stěny a rovnou se tímto ptám, jestli je nějaký potěr pískem možný, nebo se na to radši vykašlat.

Využiji tohoto vlákna. Rád bych natřel pozadí (polystyren+lepidlo na dlažbu) nějakou barvou. Ale aby to bylo 100% nezávadné třeba i ve vlhkém prostředí. Na OSB používám balakryl s atestací na úpravu hraček, ale u toho lepidla na dlaždice nevím nevím. Tady čtu primalex tak bych se rád zeptal jestli je opravdu vhodný jako nejedovatý, nezávadný nátěr popř. nějaký jiný tip. Díky

hele bubitom to pozadí máš pěkný a řekl bych, že i odolný ale nějak se mi nelíbí jak se to leskne, pokud tam budeš mít dost světla tak se to bude hodně lesknout.
Někde jsem slyšel, že se nechávají namichát i matné epoxydové barvy odstín si můžeš vybrat, ono to může být dražší, ale vyplatí se to, stačí když uděláš třeba 3 nebo 4 vrstvy lepidla na dlaždičky a potom jednu nebo dvě vrstvy té epoxydové barvy. Teď budu dělat možná pozadí na tenhle způsub, nebo spárovací hmotu na kachličky. Já mám klasické pozadí s podobné směsi jak lepidlo na kachle a potom smíchaný duvilax s pískem. je to celkem pevné a pěkné, ale není to vodotěsné, ono ten epoxid jako poslední vrstva je super, protože je vodotěsný a dost tvrdý a pak ho jen zneutrlizuješ kyselinou citronovou nebo octem.
;-)

nechci Vám tu do toho skákat:-[, ale kdo použil flexi lepidlo (lepidlo na kachle) tak si předčtěte v zadu na tom pytli vlastnosti lepidla]:)!! Je tam napsáno že je VODO-ODOLNÉ:i:, ale chápu zichr je zichr:!:, tak proč to pak nenatřít silikonovou nebo akrylátovou barvou co se používá do bytů a na fasády:puff:!! je vodo-odolná, neškodná a má tolik odstínů že se z toho pose**te:-D