Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zimní jídelníček legoše

Měl bych dotaz ohledně zimní stravy leguánů.

předchozí zimy jsem krmil čínským zelím a doplňoval ovocem.
Přes léto se ale leguáni stali trochu mlsnějšími a teď se mi číňana ani nedotknou.
Máte někdo dobrej tip na nějakej chutnej zimní salát?

Dík za náměty

Všechno, co je v akci? :-D Naše obluda si taky rychle odvykla na číňana a papalo by to jen listí zvenku, ale jak psal LEGO25 - mrkvová nať (po tej se nám může utlouct, plus karotku škrabkou na brambory na jemné plátky a šup s ní do misky taky), listí z kedlubny, petržele, něčeho (halda a zdarma, ale pořádně umýt)... semtam dostane i list kapusty (kelu) nebo zelí (kapusty)... fazolové lusky - buď čerstvé nebo mražené, přelité vařící vodou nebo minutu prohřáté v mikrovlnce... hroznové víno, blumy a švestky, rukolu, polníček (pytel na den, ano... ale občas tu v HyperAlbertu mají k večeru slevy 50% na ten den expirující)... římský salát, rukola, endívie, ibišek nechce... a ještě zkrmíme semtam něco z toho, co roste po bytě - když zkracuju voděnky (tradescantia i scindapsus), zelenec, monsteru (list z monstery je prostě to nejlepší, sice je prý jedovatá, ale legu nevypadá otráveně a mám dojem, že paní Velenská ji má na seznamu krmných), všechny druhy calathea a marantha... a občas si někde vyžebrám nějakou pokojovou jedlou se slevou v květinářství, vyloženě na sežrání... a pak jakoukoliv zeleninu, která mi projde pod rukou, není nadýmavá a legu vypadá, že ji sní, totéž s ovocem. Těstovinu ani brambor nedávám, ale občas nesolenou rýži, tu má docela v oblibě. Se strouhanou mrkví...

tak ono s tou monsterou atd to bude asi podobně jako s jinýma třeba pro savce nebo jenom primáty jedovatýma roslinama. Páč v přírodě ji co jsem je tak prohlížela (vzrostlá monstera je fakt impozantní rostlina, navíc bývá plná "nájemníků" :-p), tak filodendrony a monstery ožírá kde co, od bezobratlých až po plazy. Ale plody normálně žerou opice.

Jo, kdyby jenom opice... oni je jedí i lidi, ale nemá se to prý přehánět. Spíš je to asi "trochu kyselejší". Každopádně, leguánovi zamáváme před hubou monsterou a úplně se rozzáří... :-D Filodendron jsme ještě nezkoušeli, že prý jsou jedovatý... ale to je spousta rostlin a když křeček přežije list aglaonemy, ani nepčíkne... vím, že legu by měl být schopen strávit leccos, tak se moc nežinýruju, ale bojím se kvůli ledvinám a játrům, samozřejmě, z hlediska spíš jako dlouhodobějšího poškození, Ale tohle jsou nárazovky, nejvíc stejně sežere číňana a římana v zimě, pampelišek a mochyně v létě a na jaře mladý javorový listí, z toho je slušně paf.
To je hrůza, člověk by všem těm zvířatům chtěl dopřát co nejvíc a co nejlíp... a ať dělám co dělám, porád mám pocit, že je to málo...

To tě lituju,protože je to dostatečně nasytí a vyjde to dost levně.Mi to lego taky nechtěl žrát,tak jsem to zavrhnul,a po nějaké době jsem mu nestihl nakoupit žrádlo,a byly jen doma ty granule,tak jsem mu je dal a ejhle začal je valit jak vsteklé prasátko.:-DVždycky mu to ještě narosím,aby granulky změkly.

Granule? Taky na ně má svůj názor...vyžere všechno okolo, i kdyby to bylo přilepené k hroznovému vínu, a granule zůstanou na fleku. A to je to Sera, prý Professional Herbivor a dvacet druhů rostlin... mně to docela chutná, tak to asi budu jíst místo křupek... suchý nebo namočený, nic. Vojtěškový, co mám pro hlodavce, na ty se ani nepodívá... želví speciál vojtěškový sežralo morče... ne, prostě, pokud to není čerstvé, Lemroucha na to zvysoka... kálí... :-D Jinak sežere Roboran, Plastin, jakoukoliv nutnou "alchymii"... ale grancle prostě ne...