Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýši odmítají vylézt z jezírka

Dobrý den, před nedávnem jsem hadům sestrojil terárium s dvěma velkými jezery (k jejich poměru) a už přes týden z něj odmítají vylézt. V minulém teráriu střídali jezero a vyhřívání se pod lampou celkem pravidelně a často, ale teď se oba roztahují v jednom jezírku a nevypadá, že by se jim chtělo ven. Začínám mít strach, jestli na ně tak přehnané louhování nemůže mít špatný vliv, navíc jeden z hadů (5 měsíční samice) měla minulý týden baštit, ale jelikož byla v procesu svleku (měla zakalené oči), tak potkana ani nepřijala a obvykle se do tří dnů od zakalení svleče, ale jelikož pořád kempí v jezeře, tak je svlek už o čtyři zpožděný. Netuším jak se zachovat v souvislosti na její nesvlečení, potažmo jak dlouho vydrží bez potkana. Děkuji.

S pozdravem Richard Holánek ;)

Zdravím, mě se hroznýši svlékají klidně i 6 dní po odkalení. Je to had=bez potkana vydrží měsíce když na to příjde. Možná by se hodilo popsat podmínky chovu nemají třeba příliš vysokou teplotu ? Další důvod zdržování se v jezírku může být napadení roztoči.

Samec je tam už 7-8 den, ráno sem našel vedle jezírka samiččin svlek a byla smotaná pod lampou (která byla přes noc vyplá), ale stejně by jsem potřeboval vědět, jestli jim to z hlediska fyziologického nemůže tak přehnané louhování ublížit.? Teplota vysoká není, terárko jsem zkonstruoval převážně do výšky, takže je rozdíl teplot dost široký. Doufám, že se mi povede přiložit fotku. Dole jsou dvě velká oddělená jezírka, před nimi je kokosový humus, kvůli držení vlhkosti. Dále tam jsou tři ostrůvky (terarijní hlína, kokosová kůra, písek). Z mých zkušeností vím, že roztoči bývají obvykle vidět okem. Zatím mi oba přijdou úplně čistý.

No můj hrozny se taky tak louhoval přes týden a louhoval a louhoval... Nakonec jsem zjistila, že měl parazity... Nemůže to být tím? Hrozny měl nějaké malilinkaté parazitečky, co jsem viděla jen koutkem oka, když se tam pohybovali na něm... Pomohlo mi vystříkat frontlinem - jak terárko, tak i opatrně hada.

Parazity měli oba, ale v minulým terárku, tak sem na tohle dával hodně velký pozor při konstrukci novýho a všechno bylo předtím přírodně dezinfikováno, dnes ráno mi samice vylezla, tak sem ji překontroloval a nic sem neviděl, samec má půlku těla už venku z jezírka a taky se zdá být čistý.