Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křečík džungarský- odebrání kolotoče

Dobrý den, chovám 2 křečíky džungarské a v noci když sou aktivní tak furt první nebo druhej běhá na kolotoči. Na internetu jsem četl že v tomto případě se jim má kolotoč odebrat. Ale když jim ho vezmu, v kleci se budou hodně nudit. Je to tam skoro jejich jediná zábava. Mám jim ho tedy vzít? Děkuji
Změna předmětu, původně: Křečík džungarský (Aurifer)

tak jim tam dej na blbnutí něco jiného, aby to nebyla jejich jediná zábava- papírové trubky, dřevité stonky, papír ze skartovačky, větvičky, kousky kůry atd...a oni se zabavěj na něčem jiném. Je jasné, že když budou mít pořád jenom kolotoč, tak budou pořád běhat v kolotoči.

Ty vole, urazit pracky každému, kdo nejenže koupí takovouhle hovadinu, ale ještě do ní dá DVA KŘEČKY!
Následuje má obvyklá odpověď - Pro vás, vážený, je taky na WC místa dost - a chtěl byste na takové ploše žít? Ne.
Tohle je klec pro dva křečky - http://www.spokojenypes.cz/klece-pro-hlodavce/klec -ed-cerna-modra?id=47092 - ale ono je to stejně jedno, kolem půl roka se začnou rvát (jsou-li to dva samci) nebo sameček zbouchne samičku nebo se začnou rvát (jsou-li to dvě samice), protože křeček je samotářské a teritoriální zvíře. Ano, jistě existují vyjímky, potvrzující pravidlo a mnozí chovatelé budou přísahat, že jim to šlo, ale určitě ne v kleci o rozměrech pár cm na pár cm...
JE TO TÝRÁNÍ ZVÍŘAT! V Hornbachu mají krásné klece a nijak drahé... na webu se dají najít luxusní klece a nijak drahé - a takové bezúdržbové a bezproblémové a vděčné zvířátko, jako je džungar si klidně nějakou investici do začátku zaslouží.
A mimochodem, odchovali jsme několik džungarů, s průměrným dožitím +- tři roky, všichni každou noc běhali v kolečku a na zdraví se jim to nijak nepodepsalo... uběhání se k smrti mi přijde jako slušná urban legend...

Souhlasim, tahle mikro-klec je týrání zvířat, při predstavě, že bych celej život žila v jedný místnosti...ač je křeček inteligenčně trošku jinde, než lidé, neznamená to, že si vystačí v týhle hrůznosti. Tohle mě dokáže naštvat úplně stejně jako "chovám bojovnici ve flašce vod vokurek..." Majiteli radim pořídit větší klec...a to minimálně dvojnásobně. Ne, v tomhle opravdu není místa dost. Z tohodle křečci leda brzo zmagořej a pak se ukoušou z tý ponorky, co tam musej mít. Zverimexy nabízej kde co, jako ubykace pro zvířata, ale to neznamená, že jim ty všelijaký plastový kraviny budou k životu stačit. Při vybírání bydlení pro živého tvora doporučuji hlavně použít zdravý rozum...

ale ono je to stejně jedno, kolem půl roka se začnou rvát (jsou-li to dva samci) nebo sameček zbouchne samičku nebo se začnou rvát (jsou-li to dvě samice), protože křeček je samotářské a teritoriální zvíře. Ano, jistě existují vyjímky, potvrzující pravidlo a mnozí chovatelé budou přísahat, že jim to šlo, ale určitě ne v kleci o rozměrech pár cm na pár cm...

Noo, tak striktně bych to neviděla...chovám džungaráky x let ve větším množství a občas se někteří řežou, jiní fungovali v párech nebo i smíšených skupinách po celé ty 3 roky jejich života. V současnosti, kdy je chovám převážně na zkrm mláďat, tak se 3 let nedožívají. protože chovné vyřadím po tom, co přestanou rodit, ale vesměs se neřežou...holt pokud se vyskytne zvíře, co mydlí ostatní, tak je oddělené, no. Ale vyskytnout se nemusí. Jinak s tím vším ostatním souhlas, tyhle plastikové příšernosti spadají do zhruba stejné kategorie, jako "Bettária" :-/

Nojo, ale tady jde hlavně o prostor, na ten natrefuju. Na takovémhle pidiprostoru se podle mě křečci musí dřív nebo později pokusit sežrat. A ta vtipná možnost, že půjde o párečk... ;-) Taky jsme jednou měli docela spokojený dvousamčí pár, sourozence, spolu donesené a bylo to OK a příště se nám bráchové začali rvát... Křečouše beru prostě automaticky jako samotáře, takže dost hraček (papírové ruličky všeho druhu, kusy dutých cihel a podobné blbůstky) a kolotoč, ať mají dost pohybu... Ale v téhle plastikové hrůze, já bych... hnáty lámat a v koši máčet každýho, kdo prodává hnusný plastový klícky a betárka - na ty mám alergii úplně největší.
Když si člověk vezme, jako pohodový a skoro bezúdržbový zvíře džungar je - ve srovnání s ostatníma chlupatýma breberkama...

jenže to ti udělaj i zvířata, co jsou vysloveně sociální, že zlikvidujou vetřelce bez ohledu na krmení. A skupiny z mladých zvířat, tam to je samozřejmost, co vesměs platí i u těch sociálně žijících (nedomestikovaných). Mám těch drobných savců okolo 50druhů, jak samotářů, tak sociálně žijících a můžu říct, že džungaři jsou z těch nesociálně žijících jedni z uplně nejpohodovějších, co se dají v těch skupinách chovat. Ono chovat se za určitých podmínek daj ve skupinách i zlatý křečci (přecejen u těchhle zvířat ta domestikace už postoupila dost daleko). Ale v porovnuní třeba s hlodounama, polníma křečkama atd., kde se začnou řezat mláďata v podstatě už při odstavu a matka je doslově vyfláká z hnízda...zlatí džungaráci. Ty po jednom prostě nechovám.

Kup si nějaký hodně drahý zvíře ... nějaký hodně kousavý ... hmm... taková nějaká dost drahá Krysa (jakože ne potkan, ale krysa) by byla ideální. Narvi ho do nějký flašky vod vokurek (nebo plastový krabičky od sušenek), dávej tomu jen psí konzervy a destilovanou vodu. Pak se všude chub, že máš doma krysu. Vona ti do 2 měsíců (když bude mít výdrž) chcípne, ty se budeš muset všem, kterým si se předtím chlubil, přiznat, žes jí utýral ... uvědomíš si, že si přišel o dost peněz (přecejenom si musel koupit ty sušenky a tu destilku, žejo) a snad už si žádný jiný zvíře nikdy nekoupíš ... a nebo už k tomu budeš přistupovat se zdravym rozumem.
Škoda krysy, ale snad to zachrání všechny budoucí zvířata, které ti zrovna budou připadat cool.
BTW: slovo "chovám" se užívá, když svým zvířatům poskytneš natolik vhodné podmínky, aby se ti cítili tak dobře, že se budou chtít i rozmnožovat. Ty nechováš, ty "máš v držení"
Klidně chovej zvířata, ale mysli!

tak myslim ze aj 3 rocne dieta vi ze skrecek je nocne zvira a ze vnoci roba bordel tal im to zeber neboj neunuda sa ti nejak to praziju alebo si ho daj nekam prec to je toto otazka robiz jak keby ten skrecek sa do rana obesi z nudy tak nech sa hraje piskvorky stim druhim