Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lak na vodopádu

Dobrý den,

prosím Vás mám problém s lakem na vodopádu v teráriu kde budou žabky, vodopád je kvůli těsnosti přelakován lakem který je vhodný pro styk s vodou a i na dětské hračky jak tvrdil výrobce, když je vodopád vypnutý lak je čirý průhledný, když se vodopád zapne teče v něm dešťová voda lak vyloženě mléčně zbělá a vypadá to jako by tam někdo rozlil jogurt. Nevíte si s tím někdo prosím rady?napadlo mě to přelakovat ještě jednou jiným druhem laku třeba laksilem jak jsem tady někde četl.

Já bych žádný lak pro styk s vodou nepoužíval,protože údajně neexistuje lak,který není pro vodu nezávadný.Pokud se vyrábí vodopád,tak se opatří nátěrem epoxidové pryskyřice.Ta je nezávadná,je čirá jak sklo,a používá se i do akvárií.Zvláště pro žabky,které jsou na toxické věci háklivé.