Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuje suchozemský krab UV?

Dobrý den...pořídili jsme si Kraba suchozemského...bylo nám řečeno, že nepotřebuje UVA a UVB, když jsme hledali v literatuře a na netu tak jsme nic neobjevili našli jsme jen spoustu nevědeckých článků. Najednou ovšem zjišťujeme, že snad toto záření potřebuje...jak je důležité...prosíme o radu neradi bychom aby trpěl.
Změna předmětu, původně: Krab suchozemský (Aurifer)

A co to je za "suchozemského kraba" přesně nevíš? Myslím tím druh. Jinak obecně obojživelným krabům UV docela prospívá, ikdyž fungujou dlouhodobě i bez něj ;-)

No vida, že to jde :-) JInak zrovna tihle krabi fakt UV docela rádi, on je to poměrně světlomilný druh. takže pokud tam dáš nějaký slabší zdroj, vůbec nic tím nezkazíš ;-)