Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aheatula prasina

Dobrý večer, už delší dobu uvažuji o pořízení této bičovky. Kdybych si pořídil import, tak tito hadi hodně padají at už krátce nebo delší dobu po importu. Můj první dotaz směřuje k tomu, s jakými parazity a nemocemi si je nejčastěji donesu a jakými přípravky léčit. Vím, že to nejde zobecnit, uvítám však jakoukoliv osobní zkušenost a radu. Rád bych byl dopředu trochu připraven co a jak by mohlo probíhat. A druhý dotaz je jestli mívají onemocnění, která jsou přenosná vzduchem a jestli jsou přenosná na jiné druhy nebo jenom na bičovky( jestli karanténní terárium umístit do místnost s ostatními chovanci nebo do jiné místnosti) Předem děkuji za rady.

poku se jedná o importy, tak ty jsou vždy zamořený. Takže já jsem dal hned Detii do terária a potravě jsem pod kůži vstříknul inejkční jehlou takovou béžovou pastu co mi doporučil veterinář na parazity v zažívacím traktu. Na jméno si nevzpomenu, ale používá se primárně pro kočky a psy. Samozřejmě jsem dal trus na rozbor a proved výtěr. Podle toho se pak nasadila další léčba.

Takže já jsem dal hned Detii do terária a potravě jsem pod kůži vstříknul inejkční jehlou takovou béžovou pastu co mi doporučil veterinář na parazity v zažívacím traktu

S Detiou suhlasim. Davam ju do terarka vzdy ked donesiem nove zviera.
Ale s roznymi dalsimi pripravkami pred rozborom trusu (a samozrejme vysledkami) radsej nic. Ak ti ta latka zabije nejake svine aj mimo ich traviacej sustavy, mrtve telo sa zacne rozkladat a sposobi otravu organizmu. Najlepsia cesta, ako si odrovnat aj zviera, ktore by inak mohlo kludne prezit.
Inak ked zviera donesiem domov, Prvych par dni davam do vody na rosenie vit B a C. Nic viac. Samozrejmostou je caste rosenie aby sa had poriadne napil. Najprv ho treba zavodnit, a potom sa starat o to, co ma alebo nema v sebe.

pokud je ten dotaz na mě, tak mi rukama prošli 2 importy a u obou jsem to dělal stejně. obě zvířata stále žijí (už je to několik let) a pak i Aheatully prasiny co už byla nějakou dobu v ČR u chovatele ale stále v sobě něco měla. Co to si nepamatuju. Musel bych dohledat zprávy z laborky. (je u mě skoro rok a krásně prosperuje)