Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BCI Honduras - pokusy o páření

Zdravím teraristé, sestavil jsem cca před půl rokem nepříbuzný pár, který je umístěn ve společném teráriu. Jsou rok staří a samec to na samici už měsíc neustále zkouší. Je možné, že až pohlavně dospějí, jeho apetit úplně vymizí a budu muset zkusit oddělený chov a páření stimulovat připouštěním do společného terária? Díky:-)

no, asi se nestane nic, holka ještě nebude pohlavně dospělá. Ale tak za rok už by mohla být. Pokud ji nakryje moc brzo, tak se buď nic nestane- jen ji to zbrzdí ve vývoji a mláďat bude málo, nebo budou potíže s porodem a chcípne. Ono pokud je samice dobře živená a není hodně malá, tak předčasné nakrytí a porod většinou ustojí. Potom většinou zase začne růst. aLe ty rizika u předčasnýho nakrytí jsou, proto je lepší to nepokoušet a nechat holku dostatečně vyspět.

Já je mám zatím spolu z kapacitních důvodů, budu muset začít situaci řešit.

Pokud ji nakryje moc brzo, tak se buď nic nestane- jen ji to zbrzdí ve vývoji a mláďat bude málo

Pokud se tak stane, budou mláďata nějakým způsobem hendykepována?

U mladých a zdravotně nespusobilých samic jsou vrhy nekvalitní a samice mohou uhynout. Překrmováním dosáhneš rychléjšího vzrůstu a tím pohlavní dospělosti,ale vrhy často také nejsou na jedničku,i když není to vždy pravda. Prvořadé je stáří samice.U dosažení její pohlavní dospělosti,pokud má genetický předpoklad,a v dosažení dospělosti( v tvém případě BCI cca 3roky)je tělesně schopná odchovat mladé,je dobré ji nechat roček či dva plně dospět. Samce chovat odděleně a nepřekrmovat. Trpělivost řůže přináší. Na obou stranách bude spokojenost,pokud ovšem nemáš čas,a chceš vrhy urychlit a prodat. Pak to všechno beru zpět. Tak ať se daří a krásné vánoce. PS: nezapomeň,že si tvé mláďata jednou někdo koupí,tak ať se nemusíš stydět:-):-)