Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uchování mrtvého štíra

Zdravím všechny po dlouhé době a obracím se na Vás s dotazem.
Bohuzel mi zemřel můj nejmilejší štír a velice rád bych si ho uchoval v neporušeném stavu i po smrti.Máte nějaké zkušenosti ( rady ) s ukládáním miláčku do formaldehydu a podobně?
Prosím o radu jakou látku použít k zachování těla proti rozkladu?
Kde můžu chemikálie zakoupit? Nebo vaše zkušenosti a ani moc netuším do čeho bych ho takto uložil?
Děkuji moc za pomoc...........kvůli němu jsem se štírama začal a úspěšně pokračuju už šest let.

kup si technickej líh, aspoň 60% a do toho ho ulož. Tak, aby byl celý potopený, nádobku dokonale uzavři a ulož tak, aby nebyla na světle. Mám takhle některé lihové preparáty už x let a pořád jsou jak čerstvé, vč. barev. Formalín se mi neosvědčil, ten ty kadávery mění k nepoznání.