Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z akva na tera

Dobrý dne, možná tato otázka byla už položená, ale nic jsem nenašla. Chci se zeptat, zda z akvária můžu vyrobit terárium pro chameleona. A jak. Předem moc děkuji

no, můžeš. Ale dá to fakt hodně práce ;-). Počítej s tím, že to v podstatě budeš muset částečně rozřezat, upravit skla a znova slepit. Když v tom chceš mít chamíka, tak předpokládám, že to muselo být dost hluboké (vysoké) akvárko. Takže uřízneš celou přední stěnu, čímž získáš tabulku skla, z které uřízneš 2 pruhy, na které nalepíš větračku a kolejničky nebo panty pro dvířka. Je potřeba myslet na dobré větrání, takže pod dvířka to bude chtít vsadit tu větračku. A na strop místo krycího skla také větrací mřížku. No je s tim práce jak na kostele...Kdysi jsem si, když nebyly finance ale bylo ještě dostatek času, nadšení i pevných nervů z jetých akvárek dělala terárka, ale dneska už bych do toho fakt nešla...

Nevim, ale neslo by proste postavit akva na puvodne bocni stenu, nahoru a dolu do puvodne otevreny strany vlepit vetracku, listicky a nechat si u sklenare riznout jenom dvirka? Trochu problem muze bejt s kabelama, ale ty by sli mozna tahnout tima vetrackama... Jaky sou vlastne rozmery toho akva(vcetne tloustek skel a pripadnych vyztuh)?

ono jestli je to klasický akvárko, kdy hloubka je nejmenší rozměr, tak položením na bok vznikne terárko tak pro terestrický druhy, ale ne pro chamíka. Navíc ta 1 stěna se bude muset uříznout tak jako tak, aby tam šla vrazit větračka...ono pokud je větrání jenom v 1 stěně, tak to prostě málo větrá a vzniká zatuchlý vzduch.

Sem myslel na stojaka, nejaky akva ja nevim 40-50 cm hloubka, 50cm "tloustka" a metr dlouhy postavit na tu temer ctvercovou podstavu, s tim ze bude metr vysoky. S tim vetranim by se to mozna dalo vyresit falesnym stropem(nebo dnem) - nicmene pred porizenim chameleona bych to ozkousel - narosit na 100% vlhkost, pustit lampu a merit, za jak dlouho vlhkost v nejakym vytipovanym kritickym bode klesne.

Nejak nerozumim, v cem je problem? Jako ze tam nejsou nakresleny vetve? Nebo ze je ta lampa prilis u steny? Tak zase nemusi bejt uplne u zadni steny, staci v 2/3. Taky co tam bude za lampu(y)... Nebo ten vzduch nehnat konvekci ale nejakym miniventilatorem, pak to muze bejt ruzne... Moznosti tu sou.
Hlavne se obavam ze tazatelka nam nejak zmizela a hledame odpoved na otazku, ktera uz nikoho nezajima.

Já právě takhle z vlastní lenosti ta terárka původně řešila a nefungovalo to, zvířata tam měla dýchací potíže. Tak jsem pak musela odložit část lenosti a pajnout i ten strop a vrazit větračku i tam. A respirační potíže to vyřešilo. On ten teplej vzduch přecejen táhne mnohem víc, když může utíkat ven směrem nahoru, než jen postupně do strany..

tazatelka nam nejak zmizela a hledame odpoved na otazku, ktera uz nikoho nezajima

I to je možné, jak už to tu tak bývá :-)

Pokud ti jde o to udělat to levně, tak to můžeš udělat z lamina nebo OSB desek a akvárko rozřezat na 2 posuvná skla, nebo to udělej ze staré vitríny pokud by byla k sehnání (nějaká větší), ale pokud to chceš vyloženě ze skla tak si s tím hodně užiješ, já bych to asi udělal jak psal bahno - je to jednodušší. Ty tabule skla tě vyjdou na 100-200,-
Ale jak psala Aurifer a pokud se to vydaří, což myslím že se to dá, když se na to nebude spěchat a bude se postupovat s opatrností, bude to vypadat hodně dobře ;-)
Ale tak nebo tak, nějaký peníze to stát bude.