Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguan Zelený - poranenie chvosta

Zdravim, potreboval by som vasu radu. Mam leguana zeleneho asi 2 mesiace a viac, terarko 160x60x120, vlhkost ako ma byt, to iste teplota. Potreboval by som ale pomoc ak niekto mal podobny problem ako ja s chvostom mojho legosa. Zo zaciatku to vyzeralo na popaleninu, ale riadne mu to opuchlo a je to podliate krvou. Uz sa mu to zlepsilo a nemokva to, na dotyk je to tvrde, ale aj tak je to az moc velke a zaujimalo by ma ako mu to zlepsit a hlavne cim. Bol som s tym u veterinara, ale ten mi len povedal, ze asi mu odpadne chvost a nech mu davam mast , co mi predpisal. Daval som mu ju 2 tyzdne ale bez zmien. potom som si z netu objednal na odporucanie alaptid a ten mu zabral aspon co sa tyka hojenia rany. ale ta velkost a vypuklost je velka a nerad by som aby prisiel o chvost, je az moc zivy a zvedavy :) pls ak niekto vie co by to mohlo byt, alebo aspon kontakt na dobreho veta z okolia Ziliny, ktory sa ROZUMIE leguanom a inym plazom, tak by som bol velmi vdacny.
Dakujem

zdravím,já mám legouše tři měsíce a udělalo se mu to stejné tak jsem koupil silnější UV žárovku a po dvou týdnech se mu začalo zmenšovat.Mám terárko 134v 112 š 44h a používám 10 stupnové UV.

Tak nevím surčitostí,ale připadá mi to jako zanícená rána po zranění.Ale pokud tam nebyla narušená kůže,což to tak vypadá,tak si ocas asi zlomil,a dostal do toho infekci.Pokud je zlomený,tak s tím nic asi neuděláš a buď se to spraví,nebo mu upadne.Jestli se mu to zlepšuje,tak by to mohlo dopadnout dobře,protože to vypadá živě a nečerná to.Jestli mu bude upadávat,tak mu konec začne odumírat,a upadne.Toď vše co tak asi z té fotky můžu říct.Každopádně vyhledej specialistu,aby se infekce nezačala šířit.

Veterinárna Klinika Žilina je špecializované veterinárne pracovisko, zamerané výhradne na poskytovanie veterinárnej starostlivosti pre psov, mačky a ostatné malé spoločenské zvieratá, ako drobné hlodavce, pet králiky, exotické vtáctvo a plazy. Naša prax bola založená v roku 1996.
Preto som ti pisal,až si tam zavolaš...