Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosim o radu

Dobrý den,mame doma hroznýše královskeho (jestě nemá ani rok a měří cca 80cm) a mam strach o jeho zdravi jestli neni nahodou nejak nemocny protoze porad dela takove divne veci... (porad se nafukuje v krku a celkem divne si i odfukuje) nevite co to snim muze byt??Predem dekuju za odpovedi a rady.

V první řadě bys ho neměl nechávat volně po bytě a netahat ho do postele. Hroznýš potřebuje teplo a určitou vlhkost vzduchu, kdybys tohle měl pořádně naštudovaný tak tě snad ani nenapadne ho pouštět volně po bytě. Dej ho terária ať má co potřebuje. Vlhkost 60-70%, s teplotou by měl mít na výběr cca od 22 do 35stupňů a vůbec NE průvan a zimu od spoda, taky mysli na to, že může chytit virózu i od člověka. Dej ho do terária a dopřej mu vše co potřebuje, počkej pár dní a jestli se nic nezlepší, mazej doktorovi. Na netu se dá najít vše, stačí hledat.