Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva nádherná- samec kouše samici

Dobrý den, chovám samce a samičku Želvy nádherné už přes 10 let spolu v akváriu. Chovali se k sobě doposud snášenlivě.
Sameček se přes léto neustále dvořil samičce (jako každý rok), ale teď na podzim poprvé začal "útočit" . Často ji kouše do krunýře i do nohou. Někdy se snaží dvořit a když samička uhýbá hlavou a nevěnuje mu pozornost, tak jí zkouší kousnout i do čumáku. Zatím jsem toto chování u nich nikdy nepozorovala až letos. Dala jsem je zatím odděleně do akvárií. Je toto chování přechodné nebo proč takhle změnily chování? Budu je moct chovat zas pospolu? Můžete mi prosím poradit? Předem moc děkuji za odpověď.

loading...

Dobry den.
Asi pred dvema lety jsem resil podobny problem. Po patnacti letech spolecneho bezproblemoveho a rozmnozovaciho chovu zacal byt samec k samicim velmi agresivni, neustale je napadal a kousal, predevsim do krku. K teto zmene doslo paradoxne po prestehovani do vetsiho akvateraria, pravdepodobne souvisela s tvorbou noveho teritoria. Bohuzel obe pohlavi jsou dodnes oddelena. Agresivitu se mi vyresit nepodarilo. Po pokusnem prendani samce k samicim se napadani behem nekolika sekund opakuje. Samec jiz nema ani tendence parit. Snad se vam situace uklidni. Kazdopadne jedine doporuceni pro klidny a bezstresovy zivot samice jsou oddelene nadrze.