Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svícení v teráriu

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to správně se svícením v teráriu pro chamíky. Nevím přesně ty názvy, ale přes den svítim v teráriu výhřevnýma žárovkama a tak držím teplotu v teráriu 28-30°C (myslím, že to by mělo být OK? ). Dočetla jsem se, že na noc se má teplota v teráriu snižovat na cca 22°C, což se řeší vypnutím výhřevných prvků, což pro mě znamená, že vypíníám večer žárovky a ráno zase zapínám. A teď dotaz: Je dobře, že vypnu všechna světla a přes noc je v teráriu tma nebo mám chamíkům svítit nějakou zářivkou? Díky za dpověď.

Těch 28 - 30 je celkově v terárku? Nebo na výhřevným místě? Předpokládám, že jde o Ch. calyptratus - takže pod zdrojem klidně i víc. Jinak pokud je to celkově v terárku tak je to moc. V noci stačí pokojová teplota. :-D No v noci je přece venku tma, takže žádný žářivky - světlo bude chameleona jenom rušit a stresovat - a ani Night glo či jak se to jmenuje - chameleon spí, netřeba ho pozorovat.

Správně Ch. calyptratus :-) Díky za odpověď. 28-30 na výhřevném místě. Jinak tak kolem 26. Většinou jsou v okolí žárovky, jinak když jim je teplo zalezou výš nad žárovku mezi listí :-) Snad jim je dobře - jsou dost čilí a aktivní. Jsem ráda, že to dělám dobře (snad) :-)