Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská - klíště v koutku oka

Dobrý den,
všiml jsem si, že moje Krajta má v koutku oka plochý-šupině podobný objekt-s největší pravděpodobností klíště. Zajímalo by mě, jestli nemá někdo z vás zkušenosti s odstraněním klíštěte, jelikož je to blízko oka (resp. téměř v něm, rozuměj v koutku) bojím se mechanické manipulace s kleštičkami.

Předem děkuji za Vaše tipy/rady

PS: Pokoušel jsem se to vyfotit, leč z mého bídného fotoaparátu vyšly ještě bídnější fotky, na kterých objekt není pořádně vidět :-/

importované krajty královské si velmi často ze své domoviny klíštata přivezou,můžou se na zvířeti objevovat i několik týdnů-dost často si vybírají měké tkáně na hlavě jako oči,nosní dírky,tepločivné jamky atd. jejich mechanické odstranění klasickou metodou není při dodržení hygieny a opatrnosti problém.

určitě by šlo použít nějaké antiparazitikum např. Frontline nebo Neostomosan,ale časově i finančně je jednodušší mechanické odstranění,osobně taky nerad používám chemii tam kde to není bezpodmínečně nutné....další varianta je navštívit veterináře,nebo požádat nějakého zkušenějšího chovatele z okolí...pokud chceš,napiš sem odkud jseš třeba se tu někdo blízko tebe najde a pomůže...