
Co se hodí za ještěra do terárka...?
Zdravím ještě jednou Chci se ještě zeptat úplně na něco jiného.Dělám si teď 3D stěnu podle akvária 200 litrového ale chci vytvořit přímo terárko pro ještěra s mírami 107x50x60 (délka x hloubka x výška). Můžete mi prosím poradit co by tam mohlo být za ještěra krom agamy vousaté? Děkuji za odpovědi
Jester se nehodi jen tak do terarka.. Nejdriv se zvoli jester (zvire), co se libi (dle vlastniho vkusu a moznosti), pak se nastuduje co vlastne zvire potrebuje a pak se dle toho buduje ubykace, aby mu maximalne vyhovovala. O tom je teraristika..
To samozřejmě vím,ale chtěla jsem vědět určité možnosti co by tam mohlo být krom Agamy vousaté,pro kterou se to terárko bude stavět.To jste všichni teraristi tak puntičkářský?Terárko nemám,budu ho stavět takže velikost můžu jestě decentně přizpůsobit,ale 2x1x1 metr vysoký terárko se mi do bytu opravdu nevleze.
Nemyslel jsem to nak zle, ale jesteru jsou stovky druhu a nikdo nevi, co se raci libit.. Neni to o puntickrastvi, ale o odpovednosti. Me se libi moc druhu, ale zase na ne nemam finance, ci podminky.. Abych taky neco napsal, co napriklad Omanky ? http://tera.poradna.net/file/view/9888-p9182148-jp g
Radare,já tě asi kopnu do p....
.Ománky se nerozdávaj jako buřty!!!
tak zase já bych naopak na doporučení Omanosaur neviděla nic špatnýho- nejsou náročnější, než ty vousatky
. Klidně by se daly doporučit i začátečníkovi, kterej by zvládl vousatku
Je fakt, že velikost terárka je ok pro skupinu tak 1,3...jenom pár by se v ní mohl rubat.
Myslim ze Meldovi nejde o to ze by je zacatecnik nezvladl, ale ze k nim ma vstah a ze si je zaslouzi chovat nekdo, kdo vi co chce..
To jo, ale zase na 2str. to jsou zvířata, která si ten vztah majitele dovedou celkem snadno získat
Páč to jsou drzé a krotké komunikativní ještěrky 
Verim, taky se mi libej..
Tak jsem sehnala Sceloporus magister,je to roční sameček,odchov,ale je prý plachý a potřebuje spíš vyšší terárium,kvůli tomu že rád šplhá,tak jsem ho nakonec odmítla
na magistráka by Ti to terárko stačilo uplně bohatě, on sice rád šplhá, ale výška 60cm je naprosto v pohodě
Ale Scelopoři jsou plašší, to je pravda...sice zkrotnou do té míry, že zůstanou sedět v terárku když přijdeš a neutečou do úkrytu, nebo třeba očekávají krmení tak vylezou, ale žádné projevy příchylnosti se od nich čekat nedají.
To abych si pořídila to obrovský terárko na leguána zelenýho sakra
Škoda,škoda,já právě chtěla mít odchovanej nějakej druh,méně známý který by byl vetší a povahově zvyklý na člověka,který tu ještě není rozšířený,aby si lidi mohly oblíbit i něco jiného než je Agama. To byla hlavní má myšlenka,ale jak vidím,tak to asi jen tak nepůjde
Tákže změna.Kupuju si terárko 126x60x64v.Šla by tam Agama Osadní jen pár?Nebo to je příliš malé?
Terarko by stacilo. Do toho by som kludne hodil skupinu 1,2. Skor by som videl problem v tom odchove. Vela ludi ich tu nechova, a este ovela menej ich mnozi. To co najdes na burzach su z 99% importy ktore skor ci neskor padnu.
A pri nich rataj s fakt peckovym osvetlenim.
na pár nebo 1,2 mwanzajek by to stačilo...ale je u nich problém sehnat samice, většinou se vozej samci. To je 1 věc- 2.věc je ta, že to jsou zase všechno importi. Mám odchovová mláďata hardůnů, ale to taky nejsou zrovna kliďasové
Hardúni jsou taky krasavci,no kdyby to bylo na mě tak si pořídím leguána obojkovýho a hotovo.Jenže ten potřebuje 300W světlo..
no že by krotafyti potřebovali zrovna 300w světlo to nevim, chovala a odchovávala jsem je řadu let a 300w mi osvětlení ubikace u nich teda určitě nebralo. Ikdyž je fakt, že je to heliofilní druh a potřebuje dobře osvětlenou ubikaci. To ale většina denních ještěrů.
No co čtu tak tam je napsáno " vhodné osvětlení např. : 300W Osram Ultra-Vitalux, 150W HQI." na terarka.net A kolikátku světlo jsi pro ně měla?Já totiž ani nevím jakej je rozdíl mezi 30w a 300w žárovkou,vím že 30w je úspornější,tak to je o intenzitě té žárovky?
tak použít se to k nim určitě dá, ale je to zbytečně přestřelený. Já je měla pod 50W halogenem, lineární zářivkou a ReptiZlem 10.0 a jak fungovali
noo, tak největší rozdíl poznáš, když Ti přijde vyúčtování za elektřinu
Páč samozřejmě čím větší watáž, tím více světla a tepla, a taky větší spotřeba pochopitelně
noo, tak největší rozdíl poznáš, když Ti přijde vyúčtování za elektřinu
- To vím:) Díky moc:) No podívám se na tera výstavu v Brně,je nějak 12.12. myslím a uvidím:)
Nevim jak ostatní mají zkušenosti s agama agama,ale já osobně bych ti je moc nedoporučoval....to nejsou zrovna ještěři na ochočení...ale na druhou stranu jsou to krásné agamy a úžasní lovci
To ale platí pro Agama agama a třeba pro A.mwanzae (dříve taky A.agama) to neplatí vůbec, páč to jsou dost pohodová zvířata i pokud jsou z odchytu. A navíc se i ochočí, minimálně do té míry, že žerou z ruky a jsou pěkně odrzlé, občas si na člověka samy vyskočí