Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská

Dobrý den. Mám doma teprve prvního hadíka a to pro vás znalce asi nezajímavou užovku červenou. Daří se jí skvěle. Začala jsem přemýšlet o pořízení druhého hadíka, myslela jsem další užovečku, ale pak mě celkem okouzlila Krajta královská. Četla jsem, že nedorůstá velkých rozměrů a že není kousavá, také něco o podmínkách chovu, ale chci se zeptat vás zasvěcenějších, zda myslíte, jestli je tento had vhodný i pro začátečníka. Děkuji předem za všechny rady a postřehy.

loading...

Děkuji, měla jsem v plánu ji koupit u nás ve zverimexu. Vím, jaké jsou na to názory, ale mají tam asi 50 hadů a vozí to přímo od nějakého velkochovatele. Převážně užovky, korálovky a ty krajty. Má tam asi 5 mláďat. Takže myslíte, že to není dobrý nápad?

:-) ... to mě trochu pobavilo, se musím podělit.
Takže tradice dárků k vánocům (bereme-li v potaz Ježíška) se asi odvozuje od toho, že lidé nosili dárky k ježískovu narození ... správně?
V Bibli (když už sme u Ježíška) nemá had zrovna dobrou pověst .. správně? (a to zvláště krajta královská, která je pro svůj vzhled do těchto rolí na fotkách atd často pasována).
A když si spojíme tyto dva fakty dohromady .... vážně myslíš, že je had vhodný dárek k vánocům? :-D
no nic... jen mě to pobavilo, v pohodě si ji k vánocům pořiď, neříkej, že nenajdeš do tý doby žádnou odchovanou na prodej :-)

Python Regius (Krajta Kralovska) si myslim ze je vhodna pro zacatecnika,ja osobne sem zacinal s Reginou.Nikdy sem s ni nemel problem.I kdyz tyto krajty byvaji obcas pri zacatcich u mladat problemove co se tyce prijimani potravy.Avsak tento problem je individulani jak u Regin tak i jinych druhu plazu.Reginu mohu jen doporucit jsou to krasne Krajty (i kdyz tu uslysis i jine nazory ;-)) ).Ale jak se rika 100 lidi 100 nazoru.Jen par veci urcite v zadnem pripade nekupuj Reginu z zadne burzy (no takhle ja osobne nekupuju a nikdy sem nekoupil zadneho z mych chovancu na burzach).Ale zase jak uz sem rekl uslysis jine nazory...Jinak celkove to nejsou narocne zvirata jsou klidni,nekousavi pouze vyjimky.Ale kdyz had kousne chovatele vzdy je chyba na strane chovatele.
jako mladata jsou radi spise zalezly v ukrytech,radi lezou po vetvich .Treba moje Regina je bud nekde zalezla a naopak nekdy ma dny kdy leze vsude a smejdi.Z jedne casti terarka teplejsi druhe chladnejsi ale to se vse doctes v literature,nema cenu to rozebirat.JInak to je opravdu nenarocny ale presto krasny ne moc velky had pro zacatcnika urcite muzu doporucit...;-)

třeba tady je to z ifauny:
Krajty královské
prodám - Python regius 50% het. caramel - vlastní odchov NZ 2.8.2011, žeroucí myšata i krysata. Určené pohlaví. Cena za kus 1200,- Kč. Tel: 731 949 315
Cena: Nerozhoduje | Kraj: Středočeský | morelieseznam.cz | Vloženo: 14.09.2011 20:14:49

Tak přidám taky jeden inzerát z ifauny:
Krajta královská
prodám - letošní srpnová mláďata, rozkrmená, inkubace pod samicí, cena 1000,- Kč. Berounsko, tel. 606520747.
Cena: 1 000,00 Kč | Kraj: Středočeský | basek.j@seznam.cz | Vloženo: 22.11.2011 09:04:55

Mohu doporučit. Kupoval jsem od p. Baška před 9 lety mládě ( samici ) a již jsem od ní měl 3 x mladé :-)