Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno chameleon jemensky-vlhkost,zacatky a mlhovac

Zravim a pozdravuiji poridil sem si parecek chamiku zejtra pridam foto hlavne terarka jestli jsem jim ho dobre prizpusobyl jejich potrebam,je to 80x40x40,zatim je nalezato ale az trosku vyrostou tak jim postavim poradny na stojaka.svitim jim 1x40w klasickou minonkou a 1x14w uvb tak doufam ze jim ta 40 nijak nevadi,teplota a vlhkost je u dna 18-23 a 90%vlhkost a u vrsku je 25-32 a 65-75% vlhkost,neni to malo??dal jsem jim tam vodopad a mlhovac ale kdyz ten mlhovac jede dyl tak je ve vodo padu za chvilku horka voda ze se bojim aby se neoparily kdyz budou pit,tak ne napadlo ze bych jim vyrobyl z polistyrenu sopku.

taky by me prosim zajimalo jestli kdyz tam maj ten mlhovac jestli mam taky rosit nebo nemusim?a taky jak casto a na jak dlouho bych mel poustet ten mlhovac?

dekuji mockrat a jeste vice za rady

PS za kazdou radu do zivota chamiku budu vdecen;-)

Mlhovac prec, vodopad tiez - zbytocnosti.
Chamiky chovaj radsej oddelene. Predides tak vela problemom.
Teplota: Minimalna je malo. Tych 23 v najchladnejsej casti je ok.18 je malo.
Vlhkost je zbytocne vysoka. Jemenaci ziju v POLOPUSTACH. Uplne im staci izbova vlhkost (cca 50-60%).
Mladym chamikom staci rosit 1x denne (snaz sa nerosit priamo na chamika), vekom staci rosit este menej. Dospelemu staci tak 3x do tyzdna.

Za prve, neni vhodne chovat chameleony pohromade, dospivaji pohlavne dost brzy..
Za druhe,bych jim dal terarium na vysku hned..
Za treti,vyhodit mlhovace a vodopady, chameleon neni rybka a opravdu nepotrebuje vlhkost 90%, tim ho spis zabijete.. Staci 1-2 denne porosit,i primo na chama na napiti. Krmte co to da a obalujte potravu ve vitamino-mineralni smesi a vapniku. Reptivite,plastin a podobne.
Teplota pod zarovkou klidne 40 C a maj radi poradnej vypal a svetlo..

Wataz UV neries. Zniz tam vlhkost, rozdel ich, a wataz normalnej bodovky si musis odskusat sam. Skus tam dat 60w a ak budu teploty ok, tak ju nechaj. Ak budu este nizke (nemali by byt, ale ktovie) tak tam daj zase silnejsiu.
A. Predtym ako odoslels prispevok, si precitaj co a ako pises. A POUZIVAJ interpunkcne znamienka a rozlisuj velke a male pismena. Veta jak svet a clovek nevie kde zacina, kde konci atd...;-)

M.A.S.H. - Boom? :-D Kde? kedy??::) A mas tam SZ tak cakam ;-)

ok to neni problem,ztohodle terarka jdou udelat 2 jenze by tam mohly bejt jenom nez vyrostou protoze kdyz budou mit prostor 40x40x40,tejden spolu snad jeste vydrzej ne?a do tejdne max do 14 dnu sem si schopnej postavit terarko jaky potrebuju,kdyby bylo tohle na vysku tak uz by jim to vyhovovalo lip ne?skoda ze nejde postavit:-)

kdyz voni ztoho vodopadu krasne pijou:-(a mlhovac je teda taky na prd jo??to sou takovy zmrdi vtom zverimexu!!ta pii.. mi tvrdila ze je to pro ne nejlepsi ze kdyz je mlhovac tak se nemusi rosit a vlastne ktomu roseni nemaj tam zadny listy ani umely rostliny maj tam akorat vetve a lijany,zejtra pridam foto dnes sem nestihal,vcera sem mi fotr privez 6tejdeni stene staforda takze se mam ted voco starat:-D

Tak povedzme, ze na jedneho chamika budes potrebovat terarko tak 70x60x50 (VxDxH). Takze toto co mas, bude za nedlho fakt male.

V zveraku nakecaju vela, tam ide o to predat. Dat za vodopad 5stoviek - ani nahodou...
Daj im tam vela konarov a aspon umele rastliny. nech sa maju kde zasit. Nie hole konare.

Repti - to si pohnojil:-D
Teraz bude musiet Honzo upravit obrazky (avatar) na umiestnenie sedadiel v novom "Ladvi" :-D

M.A.S.H. - Boom je proste chamolekar :-D

Asi je to z frustrace (furt to samé dokola a dokolečka), ale sakra, víte proč se ten chameleon jmenuje "jemenský"? Ano, on skutečně pochází z Jemenu a Saudské Arábie atd., tudíž žije na Arabském poloostrově. Viděl jste tam někdy růst tropický deštný les?´Obrázky z těch zemí jsou na netu po tunách a takový obrázek může vyřešit všechny podmínky chovu. Tak proč sakra vlhkost 90%? Stačilo jen použít strejdu Googla a hlavu,jenže to se teď nenosí...