Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umělá snůška

Dobrý den.
Nedávno jsem si pročítala vlákna tady na poradně a zaujala mě konverzace o umělé snůšce.
Jelikož už dlouho řeším problém, že má moje chameleonka docela tlusté břicho. Navíc neustále hrabe v pravém předním rohu. Tudy ji vždycky vytahuju a tak jsem si myslela, že jenom neustále chce ven, ale raději se ptám, protože nemám s vajíčky žádnou zkušenost.
Moje otázka teda zní, jestli chamka může mít snůšku i bez chameleona a jestli ano, jak mám postupovat dále?
Mockrát děkuji :)

tak dnes už sežrala několik cvrčků ... vypadá to že je gravidní, ale co sem koukal na bříško a opatrně jí prohmatal, tak to nevypadá že by tam nějaký vajíčka byly ... je lepší ji nechat vyhrabat díru v terárku a nebo jí mám dát do kýble s pískem aby zkusila snést ... i když teda fakt nevím jestli bude co :(
ještě jakej písek prosím? díky ;)

No nevím, já ji dala vyklást tímto způsobem v 7 večer a v jednu v noci (možná ve dvě, už nevím) bylo 57 vajíček v noře, která byla vzorně zahrabaná. Kdyby chamice neměla substrát na čumáku, myslela bych si, že vůbec nekladla, jak tam měla hezky uklizeno.

S tím nemůžu souhlasit. V terárku většinou neni dostatek substrátu, alespoň já tam opravdu 30 cm vhodného substrátu nemám. Moje samička už byla úplně zoufalá, rvala se s terárka ven a v tom kýbli pak byla tak spokojená, že to na ní bylo až vidět.

Nečekala jsem, že se tu rozjede taková konverzace, tak jsem tu dlouho nebyla a dneska se sem obracím taky s radou.
Chamka pořád "hrabe" i když nevím, možná, že se jenom snaží dostat ven, protože to zkouší i přes horní větve. A teď mi ke všemu ještě přestala žrát. Mám o ni docela strach, protože maximální prodleva s jídlem byla jeden den. Dneska už to budou tři dny. Naposledy jedla předevčírem ráno. Dávám ji totiž dva velké ráno a dva večer. Myslíte, že bych to měla nějak řešit, nebo je to u dospělí chamíků normální? Nebo, že by to byla ta snůška? Je to moje první chamka, takže zatím nemám moc zkušeností. Radši si nechám poradit, než abych něco zanedbala. Jen pro přesnost v březnu jí bude rok.