Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ze samečka samička...??!

Ahoj, mám velký problém s agamou a vůbec nevím, co si s ní počít. Mám dvě. Samečka a samičku. Samička je o rok mladší a před půl rokem snesla svou první snůšku. Z vajíček tenkrát nic nebylo a všchna se v inkubátoru scvrkla. Tento týden v pondělí se mi v teráriu začala objevovat nová vajíčka. Najednou jich bylo 15, tak jsem je uložila do inkubátoru. V průběhu týdne se jich nashromáždilo celkem 29. Už to se mi zdálo divné, že je klade takhle postupně, ale to jsem nijak neřešila. Ale včera jsem na vlastní oči viděla, že ta vajíčka klade SAMEČEK!!! A jsem si 100% jistá, že to sameček byl. Jednak se pral o samičku s jiným samečkem a navíc jsem je viděla při páření. Teď opravdu nevím, co si o tom myslet. Před půl rokem měla vajíčka samička a teď je klade sameček... Setkal už se s tím někdo? Je možné, aby změnili pohlaví? Já opravdu nevím, co s tím... Poraďte mi prosím někdo... Děkuju všem

loading...

jojo, jak už psali pánové...prostě jste u "samečka" špatně určili pohlaví, stane se ;-) No a dominantní holka se tudíž tváří a chová jako samec. To samčí kopulatorní chování je projevem dominance. Občas to je u některých druhů i obráceně, pokud jsou 2 samci, tak se submisivní tváří jako samice, aby tolik neprovokoval toho dominantního.

Já opravdu nevím, co s tím... Poraďte mi prosím někdo

rada jednoduchá- dokoupit opravdového samce :-)