Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neobvyklé chování u agamy koč.

Zdravím, máme takový problém s naším Karlem. Poslední cca týden - 10 dní se chová jinak. Začal skákat z výčnělků na pozadí terárka do vody, ve vodě pak pořád škrábe do skla a jezdí po něm hlavou sem a tam. Pak zase vyleze na výčnělek a celé se to opakuje. Je starý cca 2 roky, má asi 3 měsíce nové terárium, postupně jsme přidávali větvě a umělé rostliny. Teplotu má pořád stejnou, osvětlení taky, žere stejně dobře jako dřív. Tak nevíme čím to může být, poradí někdo prosím..?

Děkujeme

Souhlas. Může být, že tím postupným přidáváním větví a změnami dosáhlo terárko dokonalosti, agamák pohlavní dospělosti a ještě si vzal příklad z Aranky... nám se takhle "zcvoknul" agamák v práci, nedal se pomalu ani nakrmit, třískal si hubu o sklo v jednom kuse... po čase ho to přešlo, to už byl hubený jak lunt... tehdy jsme taky usoudili na hormony.

chovam kočičiny a dělá my to amec i samice řekl bych že se chcou prostě jen projít (občas je nechám proběhnout po mýstnosti aby se trochu vyčerpali a už to nedělaj . dobrý je taky občas je nechat vykoupat ve vlažné vodě mě dokážou plavat i pod vodou a potom se hezky vyčerpaj) :) stačí je jen provětrat