Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchlíplá šupina Elaphe Guttata

Dobrý den, mám takový malý problém na své užovce červené. Dnes jsem jí krmil malou myškou a poté jsem si všiml, že má na hlavě jednu trošku odchlíplou šupinu a další vedle ní je našedlá a nevím, jestli je to závažné, nebo se to napraví při příštím svleku, prostě nevím a potřeboval bych prosím poradit, co s tím. Děkuji :-)

Nejsem si právě jistý, ale myslím, že nebylo. Myška byla středně velká laboratorní už normálně ochlupená a plná života, takže se bránit asi mohla, ale měl jsem už i větší a ty se nebránily.

Přikládám tedy foto, ale není to tam moc vidět, protože neměla náladu na focení.

Je to ta bílá na fotce skoro nepatrná skvrna na hlavě spíše v levé části fotky nahoře.

Na fotce toho opravdu moc vidět nejde:-)
Pokud je to to co opravdu vidím na týlním štítku, tak to vipadá jak špivavý možná popálený, mě se to už stalo že se zrovna guttka popálila o výhřevku, ale za 2 svleky to bylo pryč.
Skus se na to pořádně mrknout a trochu to omýt vodou pokud to pujde, a taky se podívej zda to nemá i po těle.
Co se týče podzvihlé šupiny tak tam nic moc nevidím, ale vypadá to jakoby celá hlava byla taková poškrabaná.
Kdy měl had poslední svlek? A jak je had velký?

Svlek by měl být co nevidět, při zranění by měl přijít o neco dřív.
Je možné že je to popálené? Protože tu odchlíplou šupinu bych asi viděl opravdu tím že se myš bránila zubama nechtama a k tomu fleku mě napadá víc věcí: špína, ale jak tvrdíš je vyloučené, plíseň, ta by byla i na těle a taky po terárku a pak že to začíná hnisat, ale je zase blbost, protože by to vypadalo úplně jinak a těžko by to začalo hned ten den.
Je ta hlava opravdu tak poškrabaná jak to vypadá na fotce? Pokud jo jsou ty škrábance starší nebo se oběvily po krmení?
A prosimtě jaký máš podmínky chovu?

Uvidím, jak to bude vypadat po svleku.
Popálené to podle mě není, protože okolo květináče s topnou žárovkou se moc nemotá a když jo, tak až večer, když je to už studené.
Plíseň to asi nebude, protože po těle jí nemá a v terárku taky nikde neni.
Ono je to focený přes sklo, hlavu jinde poškrábanou nemá.
Mám nové vysoké terárko 50x40x80, doporučený substrát, kameny, dřevěnou tyč na lezení, tropické květiny, keramickou vaničku s vodou, velký kus dřeva, pod kterým má svou skrýš, topnou žárovku s květináčem, který ji kryje a odvětrávání dole i nahoře a často to zvlhčuju kropením.

Tak stačí rosit jednou denně:-)
Co se toho týče tak asi počkat na svlek a zatím žádné krmení, kyby i po svleku nic tak zajít k veterináři, to samé kdyby to začalo hnisat nebo se nějak zhoršovat. Já bych to moc dramaticky neviděl, nějaké sterilní nebo karanténí terárko podle mě není nutné, jen v případech že by se to zhoršovalo.