Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov a odchov Pivonius S.L.

Dobrý den,
chtěl bych poradit s chovem a odchovem tohoto zvířátka.

Stran chovu:rozměry klece,terária,voléry apod.,potrava,teplota.

Stran odchovu:za každou radu budu velice rád, strýček Googl nic nedal,jen určité prameny,ty se v mnoha směrech rozcházejí.

Děkuji všem za případné postřehy.
Edit:údajně je tento živočich v Red Data Book??

Pivoňi se dají chovat docela dobře, nejsou nároční na prostor (nejsou moc pohybliví) ani teplotu. Dají se chovat v menších vitrínách, hlavně musí mít sucho, ne moc vysokou teplotu a hlavně žádné UV, to jim vysloveně škodí- takže žádné slunění ;-) Naopak, spíše je vhodnější přítmí nebo umělé světlo, hlavně bez toho UV, takže použij rači lineární zářivku :-) Při dodržení podmínek jsou to docela vytrvalí chovanci, akorát jak už psal Uro, blbě se dopárovávají. Všechny exempláře, co jsem zatím kdy viděla byli zřejmě samci, samice by neměly mít parůžky, ale paruku :-D

Co se týče potravy tak taky nároční nejsou, stačí jim dát jednou za čas. ale v současnosti se pro ně krmení shání docela špatně, od té doby, co zakázali volný prodej formaldehydu :-)

Joo, ještě 1 věc- máte ho špatně systematicky zařazeného, Pivoňové nepatří mezi hlodavce, ale mezi kachnozobé ;-)

a.d.BigBrother v sukni:-)já tušil,že s tím bude nějaký problém.
Co když si pořídím nějaký faremní odchov a bude napaden nějakou chamradí(pisivka,rušník apod.)Musím k veterináři nebo hravě vystačím s Frontlainem??nerad bych jim nějak ublížil??:-[
Taky světlo už jsem si objednal u TeraPlusu, to neva změním to na lineární zářivku.
stran potravy:věčná škoda,pokusím se o jiné medium na krmení
Jěště jednou děkuji:-)

čeče s breberama u nich problém není, těma trpěj spíš ti krmení náhradní potravou. Pokud fakt budeš krmit čim máš, nebo aspoň napájet formalínem, tak na brebery netrpěj vůbec. Ale u náhradní potravy to na ně jde fest- pisivky, kožojedi, moli...bacha na ně a nepodceňovat to správné krmení ;-)

Joo, žádnýma antiparazitikama je rači nepajcuj, maj citlivou kůži a po postřiku mají tendence ztrácet srst, která potom už neobrůstá, takže jsou pak takoví vyplešaťělí :-/

Měla jsem 1,0 dlouhá léta, ale pak jsem podcenila ten formaldehyd, když ho zakázali a zkoušela jsem ho nahradit petrákem a napadli mi ho kožojedi a po postřiku Frontline ztratil srst, takže jsem ho musela utratit žehem :.(...

Podle mýho,zkromnýho názoru není moc důležitá skladba ani množství potravy jako spíš neustálý přísun tekutin...aspoň u vyspělých jedinců...souhlas s Auriferou,že je převaha samců,ale myslím,že správným výběrem se dá sehnat i samička,ale většinou bývají odpudivého vzhledu(samci taky,ale u těch to tolik nevadí)