Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Množství vody

Mám doma týden mladou želvičku. Jinak je stará už asi pár měsiců dostal sem ji jako dar :-) Je to Želva žlutolící. Někde jsem se dočetl že pro začátek potřebují málo vody aby si mohli vždy postavit a nadechnout se nad vodou, ale poslední dobou pořád plave tam a zpět. Tak jsem se chtěl zeptat zda ji tam už můžu dát více vody aby mohla trošku plavat a nebude mít problém v tom si vyplavat nad hladinu nadechnout se. Další problém je že jsem si koupil včera UV žárovku jako zdroj slunečního záření (Sun Glo Neodymiun Daylight Lamp) a pod lampu je dán kámen na který si může sama vylézt, ale snad za tu dobu co ji mám na něm ani jednou nebyla a že by jse nějak slunila pod lampou taky moc ne. Spíše plave tam a zpět a nebo je zalezlá pod tím kamenem. Dodávám fotku kde je vidět jak stav vody tak zmiňovaný kámen. Tak jestli nebude lepší řešení pro ni vytvořít takový ostrůvek pod lampou z podkladu který je v teráriu.

Děkuji mnohokrát za rady.

Pri vodných korytnačkách nepotrebuješ kombinovať rôzne druhy osvetlenia, v pohode stačí obyčajná žiarovka, prípadne žiarovka s obsahom UVB. Záleží to aj od kvality potravy. Vody tam kľudne pridaj, aspoň bude mať kondičku. 5-mesačná by mohla mať okolo 5cm, pri nej v pohode môžeš mať vodu hlbokú 10-12cm. Veľmi rýchlo si na ňu zvykne a určite jej to prospeje.
Už len detail, zakry zhora akvárko, aby bola teplota vzduchu aspoň taká vysoká, ako teplota vody.

Záleží od toho, akú máš kde teplotu. Ak pri polovičnom prekrytí zaistíš, aby teplota vzduchu aj v noci nebola nižšia, ako teplota vody, bude to stačiť. Pri väčších kusoch je to jedno, ale malé mláďatá sú náchylné na prechladnutie. Často (hlavne pri nekvalitnej potrave) pritom škodí rozdiel hoci len 2 stupne.

Na toto už máš odpoveď o tri správy vyššie. Ja mám najneskôr dvojtýždňové odchovy vo vode hlbokej cca 10cm a je to v pohode. Majú možnosť usadiť sa na kameni pod hladinou a oddychovať. Aj tá tvoja korytnačka tam má kameň, na ktorý v prípade záujmu alebo potreby vylezie.