Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nežere a nesvléká se

Poslední dobou mi začíná
> dělat starosti moje užovka(samička, 100cm) a protože studium na internetu mi úplně nepomohlo, tak bych Vás
> rád poprosil o radu.
> Až do září bylo všechno v nejlepším pořádku-pravidelně žrala, jednou za
> měsíc se bezproblémově svlékala a rostla jako z vody. Ale od září(poslední svlek na přelomu srpna září) se už
> nesvlékla. V září-listopad dál bezproblémově žrala, ale teď už tři týdny nemá o
> myš zájem. V teráriu je sama, je normálně aktivní.
Ze začátku jsem to přikládal možnému stresu-3 x jsem ji během
> posledních 3 měsíců musel stěhovat protože jsem změnil místo a než jsem si našel
> vhodné bydlení,tak to trvalo,ale teď už má víc jak měsíc opět stabilní podmínky,
> ale nepozoruji žádné zlepšení. Ještě jsem uvažval o možnosti že by na ni dolehla
> nějak zima, ale má pravidelný osvit i stabilní teplotu. Z okna sice koukat
> může,ale to se mi moc nezdá. Máte nějaké doporučení nebo myslíte, že to je v
> tomto ročním období normální?
Při velmi podrobném ohledání jsem potom našel na konci těla něco, co se mi úplně nezdá- na pohmat drsné, jakokdyby jizva-ale žádného zranění si nejsem vědom. -koukněte na obrázek. Za všechny rady a doporučení budu vděčný.

Pokud Ti nežere "pouze" tři týdny nijak bych se tím nevzrušoval. Delší pauza v krmení jen prospěje, pokud nebude nějak razantně hubnout a bude vitální není čeho se bát. Možná na ní taky dolehla zima a chce zimovat, to že nevidí z okna není rozhodující.