Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pandinus cavimanus pohlaví

Dobrý den, potřeboval bych pomoc s určením pohlaví u těchto dvou štírů. Na první a druhé fotce je štír, kterého mam zhruba 3 měsíce a podle prodejce by to měla být samice a na druhé je dnes v Holešovicích koupený štír od jiného prodejce a podle něj by to měl být samec. Ještě bych poprosil, jestli by mi tedy někdo polopaticky mohl vysvětlit jak se to pozná, protože dnesk získané poznatky o určování pohlaví mi v tom udělaly dokonalej bordel. Předem děkuji za odpovědi.

loading...

Proč prosímtě fotíš u clavimanusů podvozek??? na druhe fotce je samec, to je videt tak ze dvou metrů poslepu...podle první a třetí fotky se to nejspíš poznat dá, ale pro brejle šahat nebudu, bez nich vidim fleky ve tvaru štírů. Samec má v klepetech důlek, má je takový jako zdeformovaný, samice je maj rovný. Podle podvozku se určujou imperátoři(pohlavní destička) a skoro všichni ostatní(hřebínky). Howgh

Protože na burze, když sem se jich ptal na ty promáčkliny na klepetech v souvislosti s dimorfismem, tak na me s údivem koukaly a řikali, že to je pravde jenom částečně a že podle toho se to 100% poznat nedá a že hlavně se to u nich poznává podle hřebínků, tak proto sem fotil podvozky.

Dobrá, tak máš nejspíš dva samce. Jasně, pedi nejsou stopro signifi, ale když máš dva vedle sebe, tak to sakra mlátí do očí...
Podle podvozku by mohla byt fotka označená "samec" klidně samice, ale já štíry nedělám, tak mi tohle často ujede, nahod foto druheho zvrchu nebo si počkej na odpověď nějakýho štíromila.