Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama Vousatá vyprazdnování

Dobrý den chtěl bych se zeptat nemuže být něco mé agamě ( koupena v teraburze.4 měsice ji mam doma, je jí 6 měsiců) do ted žádné problémy s vyprazdnovanim nebyly.pokažde to bylo obden až ob 3 dny..ae ted se to změnilo.včera kadila 2x za den a to během dvou hodin. dnes kadila znovu. proto se ptám nemuže ji něco být či je to zcela normalni?krmim cvrčky,okurkou,ledovym salatem a obcas cca jednou za tyden ci dva tydny ji davam mandarinku. děkuji za odpovědi

Dobrý den,

to záleží na tom, jak a čím jste ji krmil - ledový salát projímá. A co se týče mandarinek - já bych je asi nedával, nevím, jestli se agamy běžně dostanou k citrusům a řekl bych, že ne ;-) Ono když je zeleného moc, tak má i dost vody, což může způsobit řidký trus.
Pokud jste ji krmil hodně salátem, může to být z toho. Počkejte ještě den, dva a pokud se to nezlepší, řešil bych to přes veterináře - aby nedošlo k dehydrataci a tak. Rozhodně musí mít v dosahu mističku s čistou vodou.

Tak teoreticky to mohou být i nějací paraziti - dělal jste (nechal jste udělat) rozbor trusu? Na druhou stranu, pokud to bylo přímo od nějakého spolehlivého chovatele, asi to bude ohledně parazitů v pořádku.
Ono záleží i na stavu hmyzu - někdy jsou ti cvrčvi takoví divní (nemocní), taky je potřeba je krmit a i to se může projevit na zvířetí, co je zkrmilo :-)

je pravda že rpoblemy jsou od včera kdy jsem začal krmit cvrčky od Bugs Internacional. zakoupeny v Plzni v Plaze - Super Zoo... předtim jsem je kupoval na stejnym miste ae oni zmenili dodavatele.cvrčky krmim jablky a granulkami pro cvrčky

davka je stále stejná. 5 - 6 cvrčků denně.je pravda ae že vždicky vyhodila velky trus... a ted vzdy jak kdyby to utipla.jelikož jsem pár dni doma nebyl a stala se o ni matka ta mi řekl že když viděla že začíná kadit tak pod ni dala papir a ona kadit přestala. trus ma jinak tvar bežný.jn dřiv měla vetsi davku najednou a ted ma mensi davky navickrat.

terarium 60x30x30 kameny na lezeni + kořen. UVB 10,0 + normal 60 W žárovka. svícení 9 hod denně.z teratia je brana jn dyž chce sama.tzn snaží se z terárka vylezt.v teráriu má i rostlinu.. dyž je venku po většinu dne jen leži pod lampičkou a pozoruje okoli.teploty 24 - 32 C zaleži na den/noc či zhasnuto/rozsviceno...v terarku zpravidla moc nekálí.

9 hodin denně je málo, můžete svítit klidně 12, když jí to bude vadit, zaleze si někam do tmavšího koutu a bude spát.

To terárko je pro mládě dobré, ale až vyroste, bude jí malé. To, že v terárku nekálí, ale venku ano může být i tím, že venku má více pohybu.

občas v terarku kali ae mene než venku.nikdy jsem ji neviděl pit ae to je tim že dostatek muže mit z potravy.o velikosti terarka jsem obeznamen a až bude potřeba tak ji koupim nové.jinak cvcrči tam měli jsem ted našel stare skažene jablko ktere zahrabali a nebylo videtjinak bežně jim jablka měnim jednou za 2 - 3 dny

Ono ještě ohledně toho venčení - otázkou je, jestli je to pro ni dobré - přeci jen je pořád pod žárovkou (nemá tedy asi jinde vhodnou teplotu a je jí zima). Agamy se často dobývají ven, ale to ještě neznamená, že jim něco schází. A taky je tu nebzpečí, že se jí mimo terárium něco stane, případně sežere něco, co by neměla. Na to pozor i u rostlin v teráriu - měl jsem u nich jednu plastovou a pak jsem jednou agamu přistihl, že ji žvýká, takže kytka letěla pryč...

tahle kytka je neškodná je to z druhu Aloe.a využivá ji při svleku.na urazy davame pozor dyž je venku.ona vždy jde na postel a tam je cely den..naky cas se hřeje pk se proběhne a zas hřeje.k rostlinam se venku nedostane. a zeleny ji moc nezajima. jn ma rada ty okurky mandarinky pampelišky.ae kvůli tomu ze mandarinka obsahuje vit. C ktery rozpoušti vapnik dostava zřidka.mx jednou nebo za dva tydny.ja vždy dyž ji vyndam tk se hned rozběhne a běha pak se uslidlí...

Dobrý den, ledový salát není pro plazy potřebující vápník vhodný, protože díky vysokému množství šťavelanů odvápňuje (stejně tak jako např. špenát) Vyměňte raději za rukolu, je vynikající náhradou za pampeliškové listí. Já ji kvůli zimnímu období pěstuji doma v truhlíku, jinak bývá k sehnání např. v Bille. A když momentálně není k dispozici, dávám tmavězelené listy čínského zelí. Častější vyprazdňování bude mít asi na svědomí okurka. Je v ní hodně vody, což při častém pojídání může agamku projímat. Zkuste na čas vysadit, určitě se to upraví :)