Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výbuch vnitřností potkanů?

Chtěl jsem se zeptat,nedávno mi uhynula samička a sameček z jednoho chovu.Našel jsem je ráno,když jsem jim chtěl čistit klece,leželi na zádech a měli vnitřnosti jakoby vybuchlé,všechny ven.Nejdříve samička a o den později samec.Byli každý v jiné kleci.Choval jsem 3 samice v 1 kleci a 4 samce v druhé.
Prosím,co by to mohlo být za nemoc?

To byli v kleci s jinýma potkanama? Pokud jo, tak zřejmě z nějakého důvodu chcípli a ostatní je vykuchali, to potkani občas dělávají... hlavně pokud jim chybí dost bílkovin. JInak chcíplý potkan někdy "exploduje", ale až po delší době po úhynu..

spíš spolubydlící některé vnitřnosti preferujou, tak je vytahali...
Ale co se týče toho čumáku od krve, tak to může být spíš průvodní znak nějakého problému, potkani když jim je blbě, tak vylučují porfyrin a mají od něj často zapatlané čumáky a někdy i oči. nechrchlaj ti potkani?