Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou vodní želvu pro začátečníka

Dobrý deň, zaujímal by má Váš názor na výber nejakého menšieho druhu vodnej korytnačky, zatiaľ ma najviac zaujali druhy: Clemmys guttata a Sternotherus odoratus. Mohli by ste sa prosím vyjadriť k môjmu výberu, či sú tieto druhy vhodné pre začiatočníka alebo nie, prípadne napísať iné druhy približne v tejto veľkostnej kategórií, ktoré sú vhodné pre začiatočníka?
Viem že s dostupnosťou C. guttata je to v SR/ČR bledé, ale tiež viem že napr. na Hamme by sa mali dať zohnať.
P.S. Zatiaľ žiadnu korytnačku nemám, len si pred možnou kúpou zisťujem informácie, aby moje možné budúce zvieratá nijako zbytočne "nestrádali".
Prajem príjemný deň.

Poprosil by som nejakého "želvaže", aký je vhodný druh korytnačky (želvy) pre úplného začiatočníka, ideálny by bol nejaký menší druh, ale v prípade potreby dokážem poskytnúť priestor cca 150cm X 50cm. (to akvaterárium ešte nemám, uvedené rozmery sú len najväčším možným rozmerom akvaterária)
Prajem príjemný deň.

Výhoda toho rozměru je, že by do takového prostoru šlo dát více menších akvaterárií právě pro ty Sternotherus odoratus, takže by se dal eventuálně agresivní jedinec oddělit do separace. Ono se oddělení samce doporučuje pro víc druhů, někdo mi to říkal i u Clemmys gutata. Ty gutaty bych úplnému začátečníkovi spíš nedoporučil, odoratuse tu lze dost levně získat z českých a slovenských odchovů.

Ďakujem za odpovede, veľmi mi pomohli pri rozhodovaní sa.
Viem, že každý druh potrebuje svoje, a plne si uvedomujem, že ak nevytvorím správne podmienky akémukoľvek tvorovi tak bude strádať. Práve preto som sa pýtal na nejaký menej náročný druh u ktorého je vytvorenie správnych podmienok a aj celkový chov jednoduchší a nie je také ľahké urobiť nejakú chybu.
Mám ešte jednu otázku, existujú ešte nejaké iné druhy menších vodných korytnačiek (želv) vhodných aj pre úplného začiatočníka?
Ešte raz ďakujem veľmi pekne za odpovede a prajem príjemný deň.

:-)možná by pomohlo info do jaké max velikosti by jsi si želvu představoval, zda budou trvale v terku, či máš možnost je dávat přes léto ven atd...zda bude jen jedna jako pet(pak můžeš do tebou uvedených rozměrů i 1 velkou - např. matamatu :-)), či se chceš v budoucnu pokusit i o odchovy atd...
Protože kdyby mohli ven, tak přes zimu ti v tebou uvedených rozměrech vydrží i běžné druhy amer. želv.
Jinak ta klapavka je dobrá volba :-) nejmenší je asi Kinosternon subrubrum ;-)

Ospravedlňujem za, na tie údaje som zabudol, takže: tá veľkosť by mala byť tak cca do 15 (samozrejme keď to bude mierne viac je to OK:-) )
Boli by stále len v teráriu a v budúcnosti ak sa zadarí by som chcel aj odchovávať.
A s dostupnosťou subrubrum je to ako, chová ich niekto v SR/ČR, pretože na internete som našiel len 1 chovateľa v SR, poprípade viete o niekom tu na fóre kto ich chová?