Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ošetření kořenů a pařezů v teráriu - smí se mořit?

Dobrý den,
Stavím terárium a vyrábím dekoraci. v lese jsem našla krásné kořeny a pařezy, ale po vyčištění ztratily barvu a jsou dost světlé. Je možné dřevo nějak ošetřit, aniž by to ublížilo ještěrkám? Mám na mysli moření, lazura, či napuštění olejem na zahradní nabytek. Děkuji moc za radu.

Já bych to jen spařil horkou vodou, maximálně pak omyl vodou s octem a dál bych to neřešil. Je to přírodnina, tak bych to nechal přírodní. Nějaké lakování nebo moření něčím nezávadným by šlo... Ale nikdy jsem tohle neřešil. Větvě spařím, omyji, ... Maximálně to můžeš hodit do trouby. Ani to nedělám. Jdu přírodní cestou.

dají se nalakovat, ale je lepší to nedělat. páč to nebude nikdy dokonale natřené a v okamžiku, kdy se do toho někudy dostane voda, tak tam zůstane a bude to hnít. JInak veškerý nátěr musí být zdravotně nezávadný, takové mají většinou atestace na použití na dětské hračky nebo pro styk s potravinami.