Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paroedura pictus

dobrý den...mám 3 gekony madagaskarské z toho dvě holky, které jakoby třesou ocasem a já nevím přesně co to znamená...nevěděl by někdo prosím??

Tak nikdo se k tomu nemá?! :-p pictusáky nemám, ale mě něco podobného dělají eublíci, vypadáto jak, když "varuje chřestýš"? Mě to dělají eublíci při krmení, když vidí cvrčka, tak okamžitě třesou ocasem. Také mi to dělají jen samice, samec ho vezme bez jakéhokoliv "varování". Dělaji to při krmení, nebo z ničeho nic?:puff:

tak to nebude ten pohyb chvostom čo som myslela ja, ak ide o svalový tras, to môže byť napr. disbalancia minerálií alebo iný chorobný stav
u mojich paroedúr som si nikdy nevšimla, že by boli zvlášť stresmeni, skôr mi pripadajú pohoďáci, teda samci, samička je dosť plachá, ale nič mimoriadne

Kedy trasú chvostom? Trošku ich sleduj. Paroedury sú stresáci ktorým keď sa zľaknú uvidíš ako sa im zrýchli aj dych a bojazlivo majú zdvihnutý chvost ktorým trasú ... Je to pre ne prirodzený obranný inštinkt. Ak však toto trasenie je nepretržité - tak niekde na tomto fóre sa rozoberá tento prípad kedy sa jedná o chýbajúce minerály, vitamíny alebo vápnik. Treba kuknúť aj zviera aj fórum ...