Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ,,Dokonalý,, dárek pro přítelkyni :) - býložravý plaz nenáročný na místo

Ahoj,
měl bych takovou prosbu. Chtěl bych své přítelkyni pořídit nějaké zvíře, nejlépe plaz. Jelikož známe ženy, jsou tu kritéria, která musí ono zviřátko splňovat :D :

1)nenáročné na rozměry terárka (dejme tomu do 50*50*50)
2)býložravé - jako valná většina žen nemá ráda cvrčky, šváby, sarančata, takže nic živého :D
3)něco ,,roztomilého,, :P :D
4)které se dá alespoň vytáhnout z terárka

Podmínky jsou sice dosti kritické a sám jsem zvědav, co mi poradíte, ale znáte holky ...

Děkuju za jakoukoli pomoc či nápad :)

Ja to vidim na nejakyho toho Rhacodactyla a 1x tejdne kdyz u pritelkyne budes tak potaji vytahnes z kapsy krabicku cvrcku a vypustis mu to do terarka...
pritelkyne bude pres kasicky a ty pres maso .. :)

Ty kašičky... Jsem toho názoru, že i když to zvíře na kašičkách může fungovat, přeci jen bych více krmila cvrčkama... Člověk také vydrží na různých konzervách a náhražkách, ale maso je maso ;)
Nebýt toho, že je to krásné, sledovat pagekonky, jak skáčou a chytají cvrčky :)

Mluvila jsem s několika chovateli R.ciliatus, kteří prý odchovávají jen a pouze na Repashy. Měla by opravdu obsahovat vše, co ještěr potřebuje. Já osobně jí mám spíš jako doplněk a dávám primárně cvrčky, ale rakouši se po ní mohou utlouci.

Jinak když jsem začínala s pavoukama, tak jsem se taky štítila cvrčků (a to jsem miovník zvířat, ale hmyzáky jsem nikdy moc nemusela), postupně jsem si na ně zvykala až mi ty buclaté samice začali připadat pěkné, pak jsem si pořídila švábi, dneska je mi švábů líto, když je krmím, protože mi přijdou roztomilý....no...ale holátko jednou za čas dám agamákovi bez výčitek..to je takový běžný vývoj teraristy...
Mezitím jsem začala studovat vážky a dělat na nich výzkum a dle mého názoru jsou to nejkrásnější zvířata... :D Tolik ke "štítění se" hmyzu.