Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem soužití krajty tmavé a krajty královské

Dobrý den včera jsem dostal dárek od mého otce k narozeninám-krajtu tmavou (120-130cm)
Nejsem nadšený,protože vím jaká obluda z toho potom vyroste.Jinak mám ještě roční královskou a tak bych se chtěl zeptat jestli by teoreticky mohli na chvíli třeba žít v jednom terárku o rozměrech 102x45x50? osobně si myslím že to absolutně není možné,ale ptám se kvuli otce,protože ta krajta tmavá je zároveň dost agresivní(dokonce zautočila na psa přes sklo) a on si myslí že kdybych tam šoupl regínu tak že by se uklidnila.
Díky za rekce JaNic

já bych to neudělal jenom hlavně potřebuji ať to vidí alespoň napsané od někoho jiného,protože mě v ničem nechce poslechnout taky například se se mnou dohaduje že hada to nestresuje když si ho bere pořád ven s terária a ale já s tím nemužu nic dělat,protože podle něho jsem jenom drzej puberťák :-/:-D

No, asi nejlepší by bylo nejdříve vysvětlit otci, že když nerozumí teraristice, tak ať do ní nefušuje a nepořizuje synovi nežádané dárky, protože takhle ani nemlůžete vědět, co za další geniální dárek dostanete příště :-)

Jinak samozřejmě je to, jak správně tušíte naprostý nesmysl. Ono pokud máte tu regínu z importu, tak by možná její paraziti časem vyřešili váš problém s nežádoucí tmavkou, ale to není zrovna humánní. Navíc na agresivitu té tmavky přidání regíny absolutně nebude mít vliv. Tmavky jsou obvykle klidné, ale tu a tam se nejde jedinec, který je prostě agresivní. Správným přístupem a a hlavně naučení se, jak s takovým zvířetem zacházet se s tím ale dá žít. Ale počítejte s tím, že až povyroste, tak třeba časem dokáže vymáčknout sklo a psa vám sežere...nevím, jak velkého psa máte, ale vzrostlá tmavka (což je otázka pár let) zvládne vlčáka.

Aurifer: no právě :-( proto jsem byl docela naštvanej když mi ji z ničeho nic včera přivezl mám hodně zvířat a už teď to nezvládám jak po finanční stránce tak po časové.A nejhorší je,že jsem slyšel že tyhle krajtičky nikdo nechce kvůli jejich velikostem takže možnost prodeje padá :-(