Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem slíďaci Lycosa praegrandis, Allocosa gabesia

Dobrý den, chci se zeptat jaké máte zkušenosti s chovem těchto slíďáků? Popřípadě, jestli je někdo chová a jak? Liší se chov hodně od chovu sklípkanů? Jakých rozměrů potřebují asi terárium? Na internetu jsem našel pouze utržkovité informace. A knihovna je mi bohužel v blízké době nedostupna.
Jsou to pouštní slíďáci,takže nejspíše vyžadují suché terárium? A ještě jak je to s jejich útočností, případně toxicitou.
Děkuji moc za odpovědi.

Zdravím,
pořídil jste si nějaké prcky od Standy Macíka?:-) Mě se osvědčilo je mít hodně v teple pod žárovkou,dejme tomu 30-40stupňů,určitě samostatně,žerou se o 106.Prcky mám většinou v dobře větraných krabkách 250ml s pískem a s nějakýma úkrytama.Občas nutno porosit vodou,ať se mohou napít.Při častém krmení rychle rostou.
Dospělé samice si dělají nory,osvědčili se mi pro ně třeba ty velký zavařovačky od okurek,myslim 3litrovy, s větší vrstvou písku.pro odrostlé jedince stačí bohatě nějaká plastová krabka.
Snad by neměli být moc jedovaté,ale nezkoušel bych to:) jsou bravurními lovci,ale nějak útočné mi moc nikdy nepřišli.

Přesně tak,chci si je pořídit od p. Macíka, jak sem viděl na ifauně ty fotky,hned se mi zalíbily. Chovám nějakou dobu sklípkany a vždycky se mi líbily jiné druhy pavoukovců, zvláště r.Lycosa jsou pěkní. Príští týden si pro ně nejspíš pojedu. Jen se chci ještě zeptat máte u nich čistě písek, nebo ještě s něčím smíchané? Děkuji za rady.

Mám prcky od Vavrese a rostou jak z vody. Chovám je při 25-26°C, krmím octomilkami, jsou to perfektní lovci. Jako substrát mám suchý lignocel smíchaný s pískem. Vlhko asi moc nemusí, jakmile navlhčím substrát, jsou přilepení pod víčkem nádobky. Chov opravdu odděleně, jinak se začnou ztrácet...

Zdar, chovám 5 prcků Allocosa gabesia, také od p. Macíka, teď mají nějak 3-4svl. Mám je v topné skříni se sklípkany kde je tak 25-28stupňů, jsou malých krabičkách na písku, dle doporučení nerosím vůbec a bez problémů. Když jsem byl u p. Macíka doma, tak je choval normálně v pokojové teplotě a terárium pro dospělou samici měl 20x20x20, ale klidně můžou být celoživotně v krabičkách. Jejich jedovatost by měla být pro člověka naprosto neškodná. Můžu je vřele doporučit, jsou to opravdu skvělý lovci, kteří se klidně vrhnou na kořist mnohem větší než oni.

vodu si budou určitě brát hlavně z potravy,očividně vám dobře jedou i bez rosení...já to praktikuju tak jednou týdně jen,očividně jim to moc nevadí...jen se teď trochu bojím toho zimování.
Na substrátu asi moc záležet nebude,hlavní je to sucho a pro dospělé samice dostatečná vrstva pro tvorbu nory.
Jejich lov je opravdu radost pozorovat,jak se skokem vrhaj na kořist a využívaj svých silných noh přísavkama-skopulama:)
Bohužel se mi nepovedlo žádné páření,snad časem,budou mět určitě krásné tanečky,jak většina ostatních slíďáků.

Zdravím, docela mě zajímá chov i jiných pavouků než jsou klasičtí sklípkani. Výše zmínění sliďáci mě docela zaujali, ale nemohu o nich najít tolik informací, kolik bych chtěl (oblast výskytu, velikost...) zároveň jsem se chtěl zeptat, zda-li by se tady na teraporadně našel nějaký chovatel křižáků rodu Nephila. Díky.

No ono je to tím,že se jiní pavouci než sklípkani č. Theraphosidae u nás téměř nechovají,jen pár nadšenců...
Být tebou bych zkusil nějaké Heteropody nebo Holconie,chov není moc náročný a jsou taky veliké a akční.
Nebo snovačky Latrodectus sp. jsou taky parádní a nenáročné,sice jedovaté,ale agresivní téměř nejsou.
Ale jsou dost malé,oproti sklípkanům.
O slíďácích a tak seženeš info leda přímo od chovatelů,nebo na nějakých zahraničních stránkách.
Nephily pokud vím,se moc chovat nedaj,udělaj si prý občas síť,ale stejně časem zdechnou.