Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kladení vajíček u cvrčků

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ohledně chovu cvrčků. Už je to zhruba týden a pár dní, co jsem si založila cvrččí farmu. Mám, ale problém s tím, že když se podívám do misky s hlínou, tak žádná vajíčka nevidím..ale přitom, když se dívám na misku s hlínou, vždy jsou tam aspoň dvě cvrčice, co mají zadek zanořený v hlíně. Jsou v plastovém průhledném boxu 5Ol, je jich tam asi půl litr dospělých, strava-ovoce,zelenina, granule, piškoty. Jsou nad teráriem, takže teplota i vlhkost je.Je to ještě brzy,aby začaly klást vajíčka?? Nevím, jak dlouho se takový cvrček aklimatuzuje. V noci cvrkají statečně :-D ale co bych pro chamíky neudělala ;-) Děkuji za odpověď a přeji pěkný zbytek dne. Monika

Mám, ale problém s tím, že když se podívám do misky s hlínou, tak žádná vajíčka nevidím..

no, a rozhrabla jste tu hlinu? Vajicka nejsou na povrchu, ale zahrabana cca 2 cm (nekdy i niz) pod nim.

Jsou nad teráriem, takže teplota i vlhkost je

Umístění nad teráriem je dobré, jen mě zarazilo to slovo vlhkost. Nevím, jak to myslíte, ale každopádně pozor na ni. Vlhkost u dospělých cvrčků znamená problémy s roztoči a velmi brzy "amen" s celou kolonií. Udržujte sucho a teplo, vlhost cvrčci přijímají pouze ze zelené stravy.