Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Překvapivé chování agamy vousaté děsí majitelku.

Zdravím,
chtěla bych se zeptat - mam novou agamku, je to mládě a mam jí asi kolem dvou měsíců. Ze začátku se chovala spíše pasivně. Aktivní byla jen při lovu, ale jinak se stále slunila. Nechala se bez problémů vzít na ruku, kde klidně i spala atd. Ale během posledních pár dní se chová jak netikavka. Utíká, když se jí chce kdokoliv dotknout, pokud se podaří jí chytit snaží se opět utéct. Navíc teď naposledy se postavila do obranného postoje s otevřenou tlamičkou, přitom jí nikdo nic neudělal. Pravidelně má stravu, čerstvou vodu, správnou teplotu i osvětlení, tak opravdu nevim, co u ní mohlo podnítit takovou změnu.
Pokud má někdo s tímto problémem zkušenosti, budu velmi vděčná za rady, neb udělám cokoli, aby byla zase jako dřív.
Předem děkuji.

no není to nic divného:)...mě to samice dělají taky...a postupem času se to zlepšuje.alespoň si poběhají a jsou v kondici:)..ale řekl bych že agamy jsou plašší když je otevírání na teráriu zvrchu...jakoby po nich šel predátor .lepší je když se berou na stejné urovni:)