Jedovatí hadi - předání praktických zkušeností
Konečně se mi podařilo odhodit ostýchavost. Mám poněkud netradiční dotaz.
Našel by se zkušený chovatel jedovatých hadů, který by mi byl ochotný předat nějaké praktické zkušenosti? Jde mi o manipulaci (která bude samozřejmě v případě různých druhů rozdílná), celkový přístup ke zvířatům, fixování, rozkrmování mláďat, atd. Načteno mám poměrně hodně, nakoukáno prostřednictvím různých videí a dokumentů také, ale nedá se to srovnávat s bezprostřední praktickou zkušeností, která mi v případě jedovatých hadů chybí. Pokud by se našel nějaký dobrosrdečný guru, byl bych rád. Setkání s člověkem se stejným zájmem většinou stojí zato. Určitě by bylo co probírat (také bych rád podiskutoval o některých aspektech chovu). Naneštěstí nemám v okruhu svých blízkých přátel nikoho, kdo jedovaté hady sám chová. Takže nemám přístup k získání praktických zkušeností. Rozhodl jsem se tedy položit tento dotaz tady.
Tento rok bych rád začal s chovem. Pro začátek plánuji v druhé polovině roku začít s Atheris squamigera (tento druh jsem si vybral proto, že se mi líbí a přijde mi atraktivní. Jsou to krásná zvířata, která jsou vidět,... Jejich toxicitu vzhledem k získaným informacím rozhodně nepodceňuji a za zanedbatelně toxické je nepovažuji). Výhledově mě to táhne k rodům Agkistrodon, Crotalus, Trimeresurus (celý bývalý komplex druhů, které kdysi do rodu Trimeresurus patřily), Botriechis, Bitis a Aspidelaps (pokud se mi bude dařit, tak bych v horizontu několika let rád zkusil i další korálovcovité). Rody udávám jenom pro představu, aby případný ochotný chovatel měl představu, kam mě to táhne. Kdo ví, co se ale stane kdy realitou.
K rozhodnutí chovat jedovaté hady jsem došel po několika letech fascinace a aktivního zájmu. Až se rozhodnu měnit své sny ve skutečnost, rád bych byl dle svých možností připraven.
Ideální by bylo, kdyby se našel někdo mezi Berounem a Rokycany. Případně z Plzně nebo z Prahy.
Pokud se najde někdo ochotný, napište mi klidně soukromou zprávu (SZ).
Předem děkuji