Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štír - Pandinus imperator: rosení, žraní

Zdravím, měl bych dotaz.Rosíte vodou z kohoutku, nebo destilkou? napadlo mě, jestli to štírům náhodou nevadí když se jim rosí vodou z vodovodu, jestli jim ten chlór apod. nevadí...
Věc druhá, jak často žerou vaši pandini? Já mám 2 mezi 2. a 3. svlekem a mám je asi 2 měsíce doma.Za tu dobu žrali jenom asi 2x nebo 3x. Dávám jim moučné červy, zkoušel sem i cvrčky, ale těch se jaksi bojí a prchají před nima, jsou na ně asi moc velcí...Všude na netu čtu že si nemám dělat starosti, že někdy nežerou třeba měsíc a dýl, ale aji tak mě to moc klidným nenechává.Nerad bych o ty prcky přišel...předem díky za vaše názory.

Rosit můžeš klidně vodou z kohoutku - jen ji prostě musíš nechat odstát, aby z ní ten chlór vyprchal (napustíš vodu do rosičky a tu necháš otevřenou třeba do druhého dne a je to...). No a k tomu krmení - jak velcí jsou ti cvrčci, co jimi krmíš? A hlavně v jakých podmínkách (terárko, teplota, vlhkost) ty štíry máš?

Tak cvrčkama jak sem psal nekrmím, ale zkoušel jsem jak velký, tak malý.Dávám jim moučňáky střední velikosti...A podmínky jsou následující : terárko skleněný, 40x30x30 (dxšxv), teplota přes den +-27 stupňů (vyřívám topným kabelem připevněným na zadní straně terárka) přes noc +-20 stupňů.Vlhkost se snažím držet na 80 % ale občas padne třeba na 60 %, ale ne na dlouho.Rosím 1x - 2x denně...

já s P.imperator začínal, dostal sem 2 po první svleku, měl sem je při pokojové teplotě a prvního půl roku prakticky nejedli a nesvlékali se... "báli" se cvrčků a jedli jen červy s odstříhlou hlavičkou, které jsem jim strčil až pod nos... pak sem je přemístil do menší nádoby, koupil vyhřívací žárovku, zvýšil vlhkost a pak začli sami lovit a pravidelně se svlékat, poté sem je měl zase už jen při pokojové teplotě cca 25°C a nekrmil sem je zrovna pravidelně... oba se dožili věku 8 let, druhej umřel před týdnem...

já mláďata nechávala první asi 4 měsíce s matkou a tyhle problémy s krmením jsem u nich vůbec neměla. Ona samice jim totiž ty cvrčky mačká. Prodávala jsem je, až když začali lovit a žrát sami. A žrali a rostli jak diví. JInak 8 let na pandíňáka není mnoho, já měla ty dospělce kupované jako adulty z odchytu asi 15 let.